فعالیت های فرهنگی سال ۱۴۰۲ مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

سوم خرداد نماد ایثار و استقامت ملت ایران است

رضا فدایی امروز در همایش «انقلاب اسلامی در مسیر تمدن نوین اسلامی» که به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت و به مناسبت حماسه سوم خرداد با حضور مهندس نجفی معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان، رهنما معاون اجرایی دانشگاه جامعه علمی کاربردی استان، حجت الاسلام رنجبر مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان و روسای مراکز علمی کاربردی گیلان برگزار شد، ضمن گرامیداشت حماسه سوم خرداد، اظهار کرد: سوم خرداد در تقویم انقلاب اسلامی روزی به یاد ماندنی است.

وی سوم خرداد را نماد ایثار و استقامت ملت ایران دانست و افزود: رزمندگان با دستان خالی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح که از سوی ابرقدرت های شرق و غرب حمایت می شد ایستادگی کردند و اجازه تصرف حتی یک وجب از خاک کشور را به بیگانه ندادند.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت با یادآوری دلاورمردی های ملت ایران و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس، گفت: باید قدردان خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باشیم و به تاسی از راه این بزرگواران بر مشکلات امروز کشور فائق بیاییم.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل رنجبر، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان نیز، با اشاره به مولفه های تمدن سازی هم از حیث فرهنگی و هم از حیث ساختار مدنی، اظهار کرد: در طول تاریخ تمدن های مختلفی شکل گرفته که یکی از بزرگترین تمدن ها، تمدن اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه مسلمین با تکیه بر معارف اسلام رشد علمی چشمگیری پیدا کردند، افزود: زبان علم زبان عربی بود و کشورهای مختلف و فرهنگ های مختلف برای اینکه علم را از مسلمین فرا بگیرند، نهضت ترجمه را به راه انداختند و کتب علمی را به زبان های لاتین و عبری ترجمه می کردند.

 حجت الاسلام رنجبر با اشاره به موفقیت ها و چالش های انقلاب اسلامی در مسیر تمدن سازی، اضافه کرد: اگرچه تمدن اسلامی بسیار ارزشمند بود، اما تمدن مد نظر انقلاب اسلامی ایران تمدن سازی شیعی است که بر پایه معارف اهل بیت(ع) پایه ریزی شود، زیرا اهل بیت رکن اصلی ایجاد تمدن هستند و قطعا تمدن اصیل اسلامی در آخرالزمان و با ظهور حضرت حجت(عج) محقق می شود و همه انسان ها فارغ از رنگ و نژاد و زبان در این تمدن به سعادت حقیقی می رسند و فرصت های اجتماعی مساوی برای همه فراهم می شود.

وی با اشاره به بیانات امامین انقلاب درباره تمدن سازی نوین اسلامی، متذکر شد: انقلاب اسلامی شکل گرفته و نظام اسلامی ایجاد شده و ساز و کارهای مقدماتی بسترسازی ایجاد تمدن نیز فراهم آمده و اکنون به مرحله ایجاد دولت اسلامی رسیدیم، یعنی مجموعه کارگزاران به عنوان عناصر انسانی باید کاملا اسلامی باشند؛ همچنین قانونی که می خواهند به آن عمل کنند نیز باید کاملا اسلامی باشد تا خروجی امور در راستای تمدن اسلامی قرار گیرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در علمی کاربردی گیلان پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران را در عرصه های علمی و پزشکی و صنعتی و نظامی و… خیره کننده دانست و متذکر شد: براساس آمارهای بین المللی دارای جایگاه علمی در دنیا هستیم و این مهم در پرتو فرهنگ اسلامی ایجاد شده است؛ البته مشکلاتی در حوزه اقتصاد داریم که ناشی از کمبود عناصر انسانی در تراز دولت اسلامی است.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

فعالیت های فرهنگی سال ۱۴۰۱ مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت
عنوان فعالیتتاریخ برگزاری
رمضان در پرتو الهی۱۴۰۱-۰۱-۲۹
نمایشگاه عکس شهر زیبای من رشت۱۴۰۱-۰۲-۰۴
کارگاه آموزشی بافت بر سطح تابلوهای مدرن۱۴۰۱-۰۲-۲۴
مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان پارسی۱۴۰۱-۰۲-۲۷
مناظره۱۴۰۱-۰۲-۰۵
بازدید از پروژه‌های مجموعه هفت آسمان و کارگاه نجاری و مبلمان سازی۱۴۰۱-۰۳-۰۲
نمایشگاه انفرادی همزمانم با سوم خرداد۱۴۰۱-۰۳-۰۳
بزرگداشت حکیم عمر خیام۱۴۰۱-۰۳-۰۲
برگززاری جشنواره غذاهای سالم و محلی به مناسبت هفته سلامت۱۴۰۱-۰۳-۰۳
دیدار با خانواده شهدا به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر۱۴۰۱-۰۳-۰۳
کارگاه آموزشی صحافی جلد کتاب به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت۱۴۰۱-۰۳-۰۹
برگزاری جلسه عفاف و حجاب شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان جهاد دانشگاهی گیلان۱۴۰۱-۰۳-۱۸
شست ادبی و فرهنگی به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع)۱۴۰۱-۰۳-۱۹
برپایی نمایشگاه عکس گروهی «لحظه»۱۴۰۱-۰۳-۲۳
برپایی نمایشگاه «بافت و رنگ در تابلوهای تزئینی»۱۴۰۱-۰۳-۲۴
آغاز طرح “به نامم می بالم چراکه….” به مناسبت هفته کرامت۱۴۰۱-۰۳-۲۶
کارگاه آموزشی «سواد رسانه ای و گفتمان حجاب»۱۴۰۱-۰۴-۲۶
مراسم تجلیل از الگوهای عفاف و حجاب در سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان۱۴۰۱-۰۴-۲۹
اهدای خون۱۴۰۱-۰۵-۰۱
برگزاری مسابقات ورزشی در سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان۱۴۰۱-۰۵-۰۲
میثاق با شهدا۱۴۰۱-۰۵-۰۲
حضور جهادگران سازمان جهاددانشگاهی گیلان بر مزار میرزا کوچک خان جنگلی۱۴۰۱-۰۵-۰۲
برگزاری زیارت عاشورا در مجموعه آموزشی پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی گیلان۱۴۰۱-۰۵-۱۲
برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا در مجتمع آموزشی پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان۱۴۰۱-۰۵-۱۲
برگزاری مراسم خوش آمدگویی دانشجویان ورودی جدید در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت۱۴۰۱-۰۷-۰۲
کارگاههای آموزشی۱۴۰۱-۰۸-۲۵
بازدید از پژوهشکده رویان جهاددانشگاهی۱۴۰۱-۰۹-۲۴
گپ و گفت فعالان قرانی۱۴۰۱-۰۸-۲۴
معرفی کتاب۱۴۰۱-۰۸-۲۴
بازدید از موزه میراث فرهنگی۱۴۰۱-۰۹-۲۰
مسابقه ۱۳ آبان۱۴۰۱-۰۸-۱۳
برگزاری نمایشگاه صنایع دستی۱۴۰۱-۰۹-۲۶
اولین دوره مسابقات برنامه‌نویسی EJR »۱۴۰۱-۱۰-۰۵
برگزاری مراسم سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی۱۴۰۱-۱۰-۱۳
تجدید میثاق با شهدا در دهه فجر۱۴۰۱-۱۱-۱۲
دیدار با خانواده شهید ایمان دار۱۴۰۱-۱۱-۱۲
اکران دانشجویی فیلم سینمایی(منصور)۱۴۰۱-۱۱-۱۸
نهضت رهبران – نشست دانشجویان کنشگر در عرصه جهاد تبیین۱۴۰۱-۱۱-۱۷
نشست تبیینی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی۱۴۰۱-۱۱-۱۹
کاشت ۷ اصله نهال درخت۱۴۰۱-۱۲-۱۶
نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت سال نو ۱۴۰۲۱۴۰۱-۱۲-۱۴
برگزاری جشن میلاد امام زمان (عج)۱۴۰۱-۱۲-۱۶
راهیان نور۱۴۰۱-۱۲-۱۸

جشن میلاد امام زمان(عج)

جشن میلاد امام زمان (عج) با مداحی کربلایی یاسین صابری با همکاری بسیج دانشجویی در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشتعلمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

بزرگداشت حکیم عمر خیام

این مراسم که با حضور دانشجویان و مدرس ادبیات مرکز برگزار شد،  آزیتا روستا ضمن اشاره به زندگینامه حکیم عمر خیام گفت: خیام طبق روایات و آخرین تحقیقات در ۴۳۹ ه . ق متولد شده و در ۵۱۷ ه. ق در گذشته است . تحصیلاتش در خراسان بزرگ و زندگانی اش بخشی در اصفهان و ری و دیگر نقاط ایران گذشته اما در آغاز و پایان زندگانی ساکن خراسان بوده است .
او در ادامه گفت :. خیام در ادبیات و تفسیر و کلام و حکمت طبیعی و ریاضیات و الهیات مهارت داشت.  در رباعیات او یا منسوب به او زیرکانه ترین اشکالات کلامی مطرح شده است و تسلط گوینده را بر مباحث کلام نشان می دهد؛ اما میدان اصلی اندیشه های خیام حکمت طبیعی و ریاضی  و الهی  است . در موسیقی و پزشکی هم مهارت داشته است و ابتکاراتش در جبر او را به عنوان یک نابغه ریاضی  معرفی می کند.خیام در نجوم جزو بزرگترین دانشمندان زمان بود و تقویم جلالی را به همراه سه تن از پیشوایان فن ستاره شناسی آن عصر تنظیم کرد.
روستا افزود :هسته مرکزی مضامین رباعیات خیام، مفهوم ناپدیداری است که در استعاره «کوزه» تجلی یافته و به نام او سکه خورده است . خیام پیوسته سرگرم گفتگویی میان گذشته، حال و آینده است؛ تصویرهایی که از خاک و گل ساخته، نمادهای مؤثری است برای اشاره به گذرا بودن زندگی.
وی همچنین گفت :خیام با در نظر گرفتن بی ثباتی عالم وجود و زندگی این دنیا،  خواننده شعر خود را از آنچه بی ثبات و فناپذیر است به آنچه در زندگی اهمیت دارد متوجه می کند. چیزی که ازنظر او اهمیت دارد، علاوه بر خدا، که خیام به او اعتقاد داشته است، محبت و شادی وبهره مند شدن از لذت های زندگی  است .« دم را غنیمت شمار و قدر زندگی شادمانه را بدان».
در ادامه این مراسم دانشجویان  از رباعیات خیام خواندند و درباره مفهوم رباعی های خوانده شده به بحث و تبادل نظر کردند
عکس عکس

برگزاری جشنواره غذا 

این جشنواره در روز سه شنبه سوم خرداد ماه ۱۴۰۱ ، در محل سلف سرویس  برگزار شد. در این مراسم دانشجویان وکارکنان  غذاهای سالم بومی محلی طبخ و به حاضران ارائه کردند.

رضا فدایی رییس مرکز  در این خصوص گفت : این جشنواره  در سه بخش غذاهای سنتی سالم ،کیک و شیرینی  با مشارکت دانشجویان و کارکنان برگزار شد .

وی هدف از برگزاری جشنواره را معرفی توانمندی های دانشجویان  ، ایجاد شور و نشاط و افزایش حس همکاری و تعامل بین دانشجویان و آشنایی آنان با فرهنگ ها و غذاهای محلی و مشارکت آنان در طبخ غذا  و همچنین ترغیب آنان به استفاده از غذاهای مفید و سالم محلی و پرهیز از تنقلات و غذاهای ناسالم عنوان کرد.

 فدایی ابراز امیدواری کردکه در سال آینده با همراهی و مشارکت واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی این جشنواره را در سطح استانی و یا کشوری برگزار نماید .

در این جشنواره که با استقبال بی نظیر دانشجویان و اساتید  مواجه شد انواع غذاهای محلی از جمله نان کشتا، آش های محلی ، کیک کلوچه و شیرینی های محلی ،خورشت محلی، شربت عسل و…به طور رایگان ارائه وبه متقاضیان خرید فروخته شد . 

در حاشیه این جشنواره غرفه حصیر بافی دانشجوی کارافرین مرکز ،مهسا صبوری بود که چشم نواز بود .صبوری در این غرفه لوازم آشپزخانه ومرتبط با غذا را که همه حصیر بافت  بودند ارائه نمود.

 حصیر بافی از کهن ترین صنایع دستی گیلان است .هنراصیل  حصیر بافی از گیاه «لی» انجام می شود یکی از شاخه های  بزرگ تولید است و در کارآفرینی نقش به سزایی دارد و بسیاری از زنان محله های گیلان با هنر حصیر بافی جزو کارآفرینان موفق بوده اند  .          

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

مراسم گرامی داشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

همزمان با ۲۵ اردیبهشت ، بزرگداشت شاعر حماسه‌سرای ایران، حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، ،نشست فرهنگی و ادبی همراه با مسابقه شاهنامه خوانی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت و با همکاری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار شد.

در این نشست رضا فدائی کیوانی، رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت ضمن تبریک روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و زبان فارسی، این روز را از مهم‌ترین رویدادهای تقویم دانست و بیان کرد: برگزاری چنین مراسمی تلنگر و بهانه‌ای برای آشنایی بیشتر با آثار فردوسی بزرگ است.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت تصریح کرد: خلق شاهنامه از مهم‌ترین پشتوانه‌های زبان پارسی است، چرا که با مطالعه آن می‌توان به اخلاق، وطن‌پرستی، دادگری، جوانمردی و غیره پی برد.

در ادامه این نشست ادبی، فرهنگی پس از شاهنامه‌خوانی و شعرخوانی شاعر جوان ،محدثه ساجدی ، نقالی شاهنامه توسط محمد علیزاده و پرده‌خوانی شاهنامه با محوریت «مراسم آیین پهلوانی و نقالی‌خوانی» انجام شد که بسیار مورد توجه حاضرین قرار گرفت. سنتور نوازی و دف نوازی نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود .

در انتهای برنامه از نفرات برتر مسابقه شاهنامه‌خوانی، زهره انباز(مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت)، حسن پاکیزه(مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت)، محدثه دشت‌پیما(دانشکده فنی و حرفه‌ای معین رشت)، محدثه رجبی(مرکز علمی کاربردی خانه کارگر رشت) و مریم رنجبر(مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت) تجلیل شد.

این مسابقه در سطح استانی برگزار شد و بیش از ۶۰ شرکت کننده از دانشگاه آزاد لاهیجان ، آموزشکده های فنی حرفه ای ،موسسات آموزش عالی  ،مراکز علمی کاربردی استان گیلان و …داشت .

از نکات قابل توجه این مراسم ، استقبال باشکوه و حضور پرنشاط  دانشجویان در آن بود .

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

سایر فعالیتها ۱

سایر فعالیتها ۲

فعالیت های فرهنگی سال ۱۴۰۰ مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

در اولین دوره فستیوال شو سواره استانی که در تیرماه ۱۴۰۰ در مشکین شهر استان اردبیل برگزار شد، ابراهیم حبیبی ، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته معماری طراحی داخلی  قهرمان اسب دوانی شد و جام سیلمی تک پهلوان  را دریافت کرد .

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

نوع فعالیتموضوععنوان فعالیتمجریشرکت کنندگانتاریخ برگزاریتایید مدیر فرهنگیتایید مدیر فرهنگی دانشگاه
فعالیت فرهنگی در فضای مجازیفعالیت فرهنگی در فضای مجازیمسابقه رمضان در پرتو انوار الهیمدیریت فرهنگی۵۱۴۰۰-۰۱-۲۶تایید شده
فعالیتهای قرآنیکارگاه مجازی آموزش خبرنگار قرآنیمدیریت فرهنگی۶۱۴۰۰-۰۱-۲۰تایید شده
نمایشگاهبرپایی نمایشگاه عکس مدرس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت با عنوان«رنگ سفر»انجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۴۰۰-۰۲-۱۱تایید شده
برنامه های جمعیبرگزاری مرحله استانی مسابقه ملی «کتاب سه دقیقه ای» در گیلانمدیریت فرهنگی۵۱۴۰۰-۰۲-۲۷تایید شده
برنامه های جمعیبرگزاری جلسه هم اندیشی اساتید گروه فناوری اطلاعات در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشتانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۴۰۰-۰۲-۲۲تایید شده
نمایشگاهبرگزاری نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان گروه فناوری اطلاعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشتانجمن‌های علمی دانشجویی۱۵۱۴۰۰-۰۲-۲۷تایید شده
نمایشگاهبرگزاری نمایشگاه مجازی «دست سازه های قرآنی دانشجویی»مدیریت فرهنگی۱۰۱۴۰۰-۰۳-۲۱تایید شده
نمایشگاهنمایشگاه مجازی تهیه وسایل کمک آموزشی به شیوه خلاقانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۴۰۰-۰۴-۱۴تایید شده
کسب رتبه و افتخارکسب رتبه اولدانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت قهرمان مسابقات سوارکاری شدانجمن‌های علمی دانشجویی۱۱۴۰۰-۰۴-۱۴تایید شده
عفاف و حجابمسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته عفاف و حجابمدیریت فرهنگی۵۱۴۰۰-۰۴-۲۰تایید شده
فعالیت فرهنگی در فضای مجازیفعالیت فرهنگی در فضای مجازیمسابقه فرهنگی – قرانی ترنم ولایتمدیریت فرهنگی۸۱۴۰۰-۰۵-۰۶تایید شده
برنامه های جمعیتجدید میثاق جهاگران جهاددانشگاهی با آرمانهای شهداجهاد دانشگاهی۵۱۴۰۰-۰۵-۱۶تایید شده
مناسبت هامراسم تقدیز از جهادگران نمونهجهاد دانشگاهی۵۱۴۰۰-۰۵-۱۶تایید شده
برنامه‌های آموزشیعلمیبرگزاری کارگاه مشاوره کارآفرینی در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشتانجمن‌های علمی دانشجویی۲۰۱۴۰۰-۰۵-۱۷تایید شده
کسب رتبه و افتخارکسب رتبه اولکسب رتبه نخست ششمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس توسط دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبسیج دانشجویی۱۱۴۰۰-۰۵-۲۰تایید شده
نمایشگاهبرپایی نمایشگاه مجازی «به رسم شکر» با همکاری مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در تهرانانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۴۰۰-۰۶-۰۶تایید شده
نمایشگاهبرپایی نمایشگاه مجازی گروهی «به رسم سلامت» در تهرانانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۴۰۰-۰۶-۰۶تایید شده
نمایشگاهبا همکاری مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت نمایشگاه مجازی «به رسم ۱۴۰۰ » در تهران برگزار شدانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۴۰۰-۰۶-۲۱تایید شده
نمایشگاهبرپایی نمایشگاه مجازی «فردای روشن» در تهرانانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۴۰۰-۰۶-۰۶تایید شده
فعالیت فرهنگی در فضای مجازیفعالیت فرهنگی در فضای مجازیاجرای ویژه برنامه های دانشجویی «در آیینه عاشورا» در گیلانمدیریت فرهنگی۵۱۴۰۰-۰۷-۰۵تایید شده
مناسبت ها۱۳ آبانمسابقه انشاء نویسی به مناسبت یوم الله ۱۳ آبانمدیریت فرهنگی۲۰۱۴۰۰-۰۸-۱۲تایید شده
ویروس کرونا ( کووید۱۹)واکسیناسیون عمومی در جهاد دانشگاهیبسیج دانشجویی۴۰۰۱۴۰۰-۰۸-۱۳تایید شده
نمایشگاهبرپایی نمایشگاه گروهی «سرزمین ها» برای اولین بار در ترکیهکانونهای فرهنگی هنری۱۷۱۴۰۰-۰۸-۱۷تایید شده
برنامه های جمعینشست اعضای دفتر کارآفرینی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشتانجمن‌های علمی دانشجویی۷۱۴۰۰-۰۸-۱۸تایید شده
مناسبت ها۹ دیاجتماع بزرگ ۹ دیبسیج دانشجویی۱۵۱۴۰۰-۱۰-۰۹تایید شده
فعالیت های فرهنگی سال ۹۹ مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

رضا فدایی، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، از برگزاری یادواره شهید هاشم اختر شمار خبر داد و اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت روز شهدا یادواره شهدای جهاد دانشگاهی به همت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت با همکاری معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان، بزرگداشت شهید هاشم اختر شمار با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

وی با بیان اینکه محوریت سومین کنگره شهدای دانشجو در جهاددانشگاهی گیلان شهید «هاشم اخترشمار» است، افزود: از تمثال این شهید بزرگوار که توسط فاطمه ابراهیم‌زاده دانشجوی مقطع کارشناسی نقاشی و حسین آقایی‌پور کارشناسی رشته تصویرسازی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت به تصویر درآمده، رونمایی شد.

یادآوری می‌شود، شهید هاشم اخترشمار در شامگاه ۲۷ دی سال ۱۳۶۵ در دانشکده فنی دانشگاه تبریز براثر بمباران هوایی به مقام رفیع شهادت نائل آمد و از شهدای گیلانی این سانحه به شمار می‌آید.

علمی کاربردی رشت

دانشگاهنوع فعالیتموضوععنوان فعالیتمجریشرکت کنندگانتاریخ برگزاریتایید مدیر فرهنگیتایید مدیر فرهنگی دانشگاهتوضیحات
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیمسابقه رمضان در پرتو انوار الهیمعاونت فرهنگی واجتماعی۱۰۰۱۳۹۹-۰۲-۱۰تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتسایردیدار رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گیلاندفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری۵۱۳۹۹-۰۳-۱۲تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیاجرای طرح جمع آوری فیلتر سیگار در باغ محتشم توسط  دانشجویان جهاددانشگاهی گیلانمعاونت فرهنگی واجتماعی۲۰۱۳۹۹-۰۳-۲۰تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعینشست رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان و اعضای کانون بسیج اساتید سازمان جهاددانشگاهی گیلانجهاد دانشگاهی۱۰۱۳۹۹-۰۳-۳۱تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هاایام شهادتبرگزاری مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق(ع)بسیج دانشجویی۱۵۱۳۹۹-۰۳-۳۱تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هاایام ولادتجشن میلاد حضرت معصومه (س) و گرامیداشت روز دختر، در مجتمع آموزشی پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلانمدیریت فرهنگی۵۰۱۳۹۹-۰۴-۰۳تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتویروس کرونا ( کووید۱۹)مرحله دوم پویش آف کرونا آغاز شد/رقابت سراسری ویژه دانشجویان، دانش آموزان و خانواده هامعاونت فرهنگی واجتماعی۵۰۱۳۹۹-۰۴-۰۷تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه‌های آموزشیعلمیبرگزاری کارگاه آموزشی مجازی ویژه اساتید در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشتانجمن‌های علمی دانشجویی۵۰۱۳۹۹-۰۴-۳۱تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیتجدید میثاق جهادگران سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان با آرمانهای امام راحل و شهدای انقلاب اسلامیجهاد دانشگاهی۵۰۱۳۹۹-۰۵-۱۵تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هامحرممراسم سوگواری شهادت امام حسین(ع) در مجتمع آموزشی و پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلانبسیج دانشجویی۳۰۱۳۹۹-۰۶-۱۱تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیتجدید میثاق جهادگران  جهادداشگاهی رشت با شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدسجهاد دانشگاهی۴۰۱۳۹۹-۰۷-۰۵تایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هافراخوان روایت اربعینمدیریت فرهنگی۲۱۳۹۹-۰۷-۰۲
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتآسیب‌های اجتماعیمسابقه فرهنگی و هنری بانوان فرهنگ یار ترافیکمعاونت فرهنگی واجتماعی۳۱۳۹۹-۰۷-۰۲
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتدفاع مقدسهفته دفاع مقدسمسابقه نقاشی ویژه کودکانمعاونت فرهنگی واجتماعی۳۱۳۹۹-۰۷-۰۲
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هامحرمبرگزاری مراسم اربعینجهاد دانشگاهی۵۰۱۳۹۹-۰۷-۱۶
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیرویداد مسئله محوری دانشجوییبسیج دانشجویی۱۰۱۳۹۹-۰۷-۰۲
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتاجرای برنامه‌های هنریپنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوسبسیج دانشجویی۱۰۱۳۹۹-۰۴-۱۴
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتآسیب‌های اجتماعیپخش بسته های غذایی افطاریبسیج دانشجویی۵۱۳۹۹-۰۲-۲۰
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتویروس کرونا ( کووید۱۹)توزیع محلول ضدعفونی در بین محرومین شهربسیج دانشجویی۵۱۳۹۹-۰۲-۱۰

 

فعالیت های فرهنگی سال ۹۸ مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت
دانشگاهنوع فعالیتموضوععنوان فعالیتمجریشرکت کنندگانتاریخ برگزاریتایید مدیر فرهنگیتایید مدیر فرهنگی دانشگاه
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه صفحه آراییانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۳۹۸-۰۱-۲۶تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هابرگزاری جشن اعیاد شعبانیهمدیریت فرهنگی۲۰۱۳۹۸-۰۲-۰۴تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتکسب رتبه و افتخارانتخاب دانشجوی نمونه کارآفرینمدیریت فرهنگی۱۱۳۹۸-۰۲-۰۴تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه آموزشی چاپ سیلک اسکرین و ترافاردانجمن‌های علمی دانشجویی۱۵۱۳۹۸-۰۲-۱۶تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هابرزگداشت مقام استادجهاد دانشگاهی۵۰۱۳۹۸-۰۲-۱۴تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتاردوهای علمی، تفریحی، زیارتیاردوی زیارتی به مشهد مقدسبسیج دانشجویی۲۵۱۳۹۸-۰۲-۱۱تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتاردوهای علمی، تفریحی، زیارتیبازدید از نمایشگاه گرافیک رایانه و چهره سازیانجمن‌های علمی دانشجویی۷۱۳۹۸-۰۲-۱۶تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه آموزشی کاربردی Powerpointانجمن‌های علمی دانشجویی۲۰۱۳۹۸-۰۲-۱۶تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه‌های آموزشیکارگاه تخصصی دکتر مسعود شفقتی / برندسازی تخصصی با رویکرد نوآوریمدیریت فرهنگی۷۱۳۹۸-۰۲-۲۵تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه آشنایی با شبکه و ارتباطات سیارانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۳۹۸-۰۲-۲۳تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتنمایشگاهبرگزاری نمایشگاه ماه مبارک رمضانانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۳۹۸-۰۳-۰۱تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هابرگزاری مراسم گرامیداشت روز استاد توسط دانشگاه جامع استان گیلانمدیریت فرهنگی۴۱۳۹۸-۰۲-۳۱تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتسایربرگزاری انتخابات انجمن علمی دانشجویی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشتمدیریت فرهنگی۳۰۱۳۹۸-۰۳-۰۵تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیشرکت در چالش صندلی کاغذیجهاد دانشگاهی۵۱۳۹۸-۰۳-۱۱تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیهمایش حقوق و محیط زیستانجمن‌های علمی دانشجویی۱۱۳۹۸-۰۳-۰۹تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتکسب رتبه و افتخارکسب مدال طلا ی پنجمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی توسط دانشجوی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمدیریت فرهنگی۱۱۳۹۸-۰۵-۱۲تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیکارکنان سازمان جهاددانشگاهی گیلان با نماینده ولی فقیه در استان گیلانجهاد دانشگاهی۶۱۳۹۸-۰۵-۱۹تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتمناسبت هابرگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا حسینیهیات‌های مذهبی۵۰۱۳۹۸-۰۶-۱۶تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتدفاع مقدسدیدار با خانواده شهدامعاونت فرهنگی واجتماعی۱۵۱۳۹۸-۰۷-۰۳تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتدفاع مقدستجدید میثاق با شهدابسیج دانشجویی۵۰۱۳۹۸-۰۷-۰۷تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتدفاع مقدسمراسم گرامیداشت دفاع مقدسبسیج دانشجویی۵۰۱۳۹۸-۰۷-۱۰تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتدفاع مقدسگرامیداشت هفته دفاع مقدسبسیج دانشجویی۲۰۱۳۹۸-۰۷-۰۷تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیاولین جلسه توجیهی برگزاری سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی مراکز علمی کاربردیجهاد دانشگاهی۵۰۱۳۹۸-۰۸-۱۸تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتبرنامه های جمعیمناظره دانشجویی مراکز علمی کاربردی استان گیلانجهاد دانشگاهی۲۰۱۳۹۸-۰۸-۲۱تایید شدهتایید شده
مرکز آموزش علمی – کاربردی جهاد دانشگاهی رشتانتشار نشریات دانشجوییچاپ نشریه علمی آی تکانجمن‌های علمی دانشجویی۱۰۱۳۹۸-۰۹-۰۹تایید شدهتایید شده

 

 

فعالیت های فرهنگی سال ۹۷ مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

 

۲۶برنامه‌های آموزشیبرگزاری کلاس آموزشی ژله تزریقیکانونهای فرهنگی هنری۱۳۹۷-۰۸-۰۱
۲۷تولیدات فرهنگیبرگزاری کارگاه شب چلهکانونهای فرهنگی هنری۱۳۹۷-۰۹-۲۲
۲۸برنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه فرصتهای شغلیمدیریت فرهنگی۱۳۹۷-۰۸-۲۸
۲۹برنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه آسیب شناسی فضای مجازیمدیریت فرهنگی۱۳۹۷-۰۹-۲۴
۳۰اجرای برنامه‌های هنریکلاس آموزش شمع سازیکانونهای فرهنگی هنری۱۳۹۷-۱۲-۰۳
۳۱برنامه های جمعیبرگزاری مسابقه کتابخوانیمدیریت فرهنگی۱۳۹۷-۱۱-۲۴
۳۲برنامه های جمعیبرگزاری جشن ازدواج دانشجوییدفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری۱۳۹۷-۱۱-۲۳
۳۳برنامه‌های آموزشیکارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبانphpانجمن‌های علمی دانشجویی۱۳۹۷-۰۹-۲۶
۳۴برنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان Vb.netانجمن‌های علمی دانشجویی۱۳۹۷-۰۹-۲۵
۳۵برنامه‌های آموزشیکارگاه آموزشی تخصصی خلق فضاانجمن‌های علمی دانشجویی۱۳۹۷-۱۰-۰۲
۳۶برنامه‌های آموزشیبرگزاری کارگاه آموزشی تخصصی تاریخچه عکاسان و عکس های گیلانانجمن‌های علمی دانشجویی۱۳۹۷-۰۹-۲۵
۳۷برنامه های جمعیسوگواره فرهنگی و هنری بانوی بی نشانمعاونت فرهنگی واجتماعی۱۳۹۷-۱۱-۳۰

مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *