سمینارها، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۱۴۰۱

برگزاری سمینار مخاطرات کسب و کار

سمینار« کارآفرینی مخاطرات کسب و کار» به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت و با سخنرانی دکتر علی وارسته از مدرسین مرکز،به مناسبت هفته پژوهش، در ۲۸ آذر ۱۴۰۱ برگزار گردید.

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی ژورنالیسم آنلاین به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت به مناسبت هفته پژوهش روز چهارشنبه ۲۳آذر ۱۴۰۱ در مرکز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی و کاربردی جهاددانشگاهی رشت، در این کارگاه آموزشی دو ساعته دانشجویان رشته روابط عمومی، جدیدترین اطلاعات ژورنالیسم آنلاین را زیر نظر استاد حوزه علوم ارتباطات سیده فهیمه هاشمی فرا گرفتند.

تاریخچه پیدایش روزنامه نگاری آنلاین یا دیجیتال،  روش های نگارش خبر در فضای آنلاین و  مزایای آن شامل تعاملی بودن، دسترسی نامحدود، نداشتن محدودیت زمانی و مکانی ، تبدیل پذیری و چند رسانه ای بودن از جمله مواردی بود که دانشجویان در این کارگاه ، آموزش داده شد.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی ساخت ویندوز فرم اپلیکیشن در VISUAL STUDIO

کارگاه آموزشی ساخت ویندوز فرم اپلیکیشن در VISUAL STUDIO به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت، روز یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ به مناسبت هفته پژوهش در مرکز برگزار گردید.

مدرس کارگاه، خانم دکتر خانزاده در این کارگاه آموزشی، نحوه ایجاد برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ویندوز را به صورت پروژه محور بیان نموده و در مورد چگونگی کار با عناصر مختلف برنامه‌های ویندوز صحبت نمودند.

ایشان در ادامه افزودند: برنامه‌نویسی یکی از تخصص‌های مهمی است که امروزه با پیشرفت مکانیزه شدن صنعت و نیاز بیش از پیش علوم مختلف به کامپیوتر، بسیار کاربردی و پر اهمیت شده است و زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ یکی از زبان‌های محبوب و جزء پنج زبان برنامه‌نویسی برتر در دنیا به حساب می‌آید. بنابراین، یادگیری زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ به کسانی که جویای یک حرفه جدید و کار مناسب هستند کمک می‌کند تا به یکی از پرکاربردترین تخصص‌های جهان مسلط شوند.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی آشنایی با پروتکل‌های کنترل انتقال در اینترنت اشیاء

کارگاه آموزشی آشنایی با پروتکل‌های کنترل انتقال در اینترنت اشیاء به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت روز دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ به مناسبت هفته پژوهش در مرکز برگزار گردید.

مدرس کارگاه، آقای دکتر سماپور، در این کارگاه ۴ ساعته، دانشجویان رشته مهندسی فناوری اطلاعات را با آخرین روش‌های کنترل انتقال پیام در اینترنت اشیا آشنا نموده و مطالب قابل پژوهش در حوزه مسأله ارایه شده به شرکت‌کنندگان ارائه گردید.

آشنایی با پروتکل کنترل انتقال (TCP & UDP) و ویژگی‌‎های آن در IoT، معرفی پروتکل‌های انتقال پیام اصلی IoT شامل MQTT و CoAP  و بیان ویژگی‌های و تفاوت های بین آنها و مقایسه با سایر پروتکل‌های موجود از اهم مطالب مطروحه در این کارگاه آموزشی بود.

هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی دانشجویان با حوزه تحقیقاتی گسترده و جدید اینترنت اشیا و پروتکل‌های موجود در آن بوده است تا شرکت‌کنندگان علاقمند بتوانند با گسترش مطالعات خود در حوزه یاد شده علاوه بر آشنایی با پروتکل های موجود در زمینه های تحقیقاتی ورود پیدا کرده و سعی در اصلاح روشهای موجود و برطرف نمودن نقاط ضعف آنها بپردازند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی چاپ

کارگاه آموزشی چاپ به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت روز یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ به مناسبت هفته پژوهش در مرکز برگزار گردید.

مدرس کارگاه، سرکار خانم زینب علی‌پور هدف از برگزاری کارگاه را انجام بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه بودن چاپ دستی عنوان نمودند. ایشان در ادامه افزودند: شرکت کنندگان این دوره می توانند بر اساس ایده خود طرح مورد نظر را به صورت شابلون ساخته و امکان چاپ روی اجسام مختلف مثل پارچه، کاغذ، چوب و … روی محدوده های خاص را انجام دهند و از طرفی کیفیت بالا و دوام بسیار زیاد و امکان طولانی مدت محصولاتی که با چاپ دستی رنگ شده است استفاده نماید.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی صحافی جلد کتاب

کارگاه آموزشی صحافی جلد کتاب به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت روز یکشنبه ۸خرداد۱۴۰۱ در مرکز برگزار گردید.

مدرس کارگاه، سرکار خانم زینب علی‌پور در مقدمه کارگاه بیان نمودند که با پیشرفت در دانش و فناوری مقواسازی و کاغذ نیز به علت افزایش جمعیت و مصرف بسیار زیاد از کتاب، صحافی شکلی ساده و اجمالی گرفته است. جلد کتاب به عنوان بخشی مهم از کتاب، وظیفه نگهداری از صفحات متن کتاب و همچنین به عنوان اولین عنصر دیداری وظیفه جذب مخاطب را بر عهده دارد. با این شرایط توجه به استفاده از مواد و طراحی مناسب با توجه به محتوا و ساختار کتاب امری ضروری است که باید به هردوی آنها توجه شود.

این مدرس دانشگاه در ادامه توضیح دادند: در سالهای دور هدف مهم طراحی جلد، حفظ کتاب و جذابیت آن بوده است. به طور کلی طراحان، جهت تزیین جلد کتاب‌ها از نقاشی بوته و گل و عناصر تزیینی و تشعیر و تذهیب و در مواردی قطاعی عناصر تزیینی استفاده می کردند و همچنین عنوان و نامی روی کتاب‌ها دیده نمی‌شد. اما در دنیای امروزی، عنوان هر کتابی روی جلد آن به چاپ می‌رسد و اکثر طراحان گرافیک در تلاشند که محتوای کتاب را در قالب تصویر و طرح خاصی روی جلد کتاب انعکاس دهند و به نیاز و علاقه و روحیات مخاطب نیز بها دهند، لذا طرح روی جلد کتاب‌های امروزی دارای تنوع بسیار زیادی نسبت به گذشته هستند.

ایشان افزودند: توجه به محتوا و طراحی یک جلد که هم جذابیت هنری داشته باشد و هم مرتبط با موضوع و محتوا باشد نیازمند دانش،‌ فکر خلاق و تجربه کافی در این زمینه است که پارامترهای زیادی را نیز در بر می‌گیرد. پس جدا از دانش اولیه طراحی جلد، تجربه طراح از اهمیت زیادی برخوردار است. به دلیل گران بودن جلدهایی که در بازار وجود دارد می توان انواع  جلد را با موادهای مختلف مانند  چرم یا پارچه و… با کمترین هزینه یک جلد زیبا و جذاب را طراحی نمود .کارگاه آموزشی در جهت طراحی جلد و  صحافی با مواد های مختلف و مناسب با جلد مورد نظر مخاطب برگزار شده است که فراگیر بتواند بسته به جلد مورد نظر خود چه درجلد کتاب  و چه درجلد دفترهایی که ساده هستند، بتواند بهترین جلد را طراحی  نموده و آن را بسازد.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی بافت بر سطح تابلوهای مدرن

کارگاه آموزشی بافت بر سطح تابلوهای مدرن به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در مرکز برگزار گردید.

مدرس کارگاه، سرکار خانم زینب علی‌پور هدف از برگزاری کارگاه را طراحی و ساخت محصولاتی عنوان کردند که به محیط زیبایی می بخشند. یک قاب یا یک تابلو که در آن اثر هنری خلق شده باشد و از آن در تزئین منزل استفاده شود را در اصلاح تابلو دکوراتیو و به مدل‌های جدیدتر آن تابلو دکوراتیو مدرن می‌گویند. این تابلو یک نوع از تزئینات دیواری به شمار می‌رود که یک موضوع خاص مانند عکس، نقاشی، اشیا و دیگر اشکال گرافیکی را جهت تزئین و روح بخشیدن به فضا، به نمایش می‌‌گذارد.

ایشان در ادامه افزودند این تابلوها در جهت زیبایی منزل، محل کار و دیگر مکان‌ها استفاده می‌‌شود. به کمک تابلوهای مدرن می‌توان تا حد زیادی ویژگی‌های تابلو بوم نقاشی مانند زنده و واقعی بودن را تجربه کرد و از طرف دیگر، آن را با صرف هزینه بسیار کمتری خریداری نمود. این نوع از تابلوها به دلیل نحوه تولید و نوع ساخت، دارای قیمت مناسبی هستند و مفاهیم گوناگونی را انتقال دهند و در واقع میزان کارکرد آن‌ها به میزان خلاقیت طراح داخلی در چیدمان محل نصب بستگی دارد و می‌توانند به زیبایی محیط کمک شایانی کنند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

رویداد برنامه‌نویسی EJR

به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت، رویداد برنامه‌نویسی EJR، در ۵دی ماه ۱۴۰۱ با حضور جناب آقای دکتر فدایی رئیس مرکز، جناب آقای مهندس رهنما معاون اجرایی دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان، جناب آقای الهیاری  مدیر اداری مجتمع آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی گیلان و سرکار خانم دکتر خانزاده مدیرگروه آموزشی مرکز، در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار گردید.

در این رویداد که با قرائت قرآن و پخش سرود ملی آغاز گردید، آقای دکتر فدائی، رییس مرکز، ضمن خوش آمدگویی به شرکت‌کنندگان، به اهمیت رویدادهای علمی اشاره نموده و آمادگی دانشگاه جهت حمایت از این گونه فعالیت‌ها را اعلام نمودند. در ادامه، خانم دکتر خانزاده دبیر اجرایی رویداد، هدف از برگزاری رویداد را فراهم نمودن بستری مناسب برای ایجاد انگیزه، ارتقاء دانش فنی، مهارت و خلاقیت شرکت‌کنندگان عنوان نمودند. در ادامه این رویداد مسابقه برنامه نویسی برگزار و در پایان از نفرات برتر تجلیل شد.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت  علمی کاربردی رشت

رویداد فردوسی

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، همزمان با بزرگداشت شاعر حماسه‌سرای ایران، رویداد فردوسی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت و با همکاری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار شد.

در این رویداد، شاهنامه‌خوانی و شعرخوانی شاعر جوان، محدثه ساجدی، نقالی شاهنامه توسط محمد علیزاده و پرده‌خوانی انجام شد.

پاسداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، معرفی نقاله خوانی، ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت هنرمندان جوان در زمینه شعر و شاعری و نیز ارتقاء سطح کیفی این هنر از جمله اهداف این رویداد بودند.

در انتهای برنامه از نفرات برتر مسابقه شاهنامه‌خوانی تجلیل شد.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه «صنایع دستی» به مناسبت سال نو

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه «صنایع دستی»

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه «بافت و رنگ در تابلوهای تزئینی»

روز دوشنبه ۲۳خرداد ۱۴۰۱ نمایشگاهی با عنوان «بافت و رنگ در تابلوهای تزئینی» به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت در مرکز برگزار گردید. آثار ارائه شده در این نمایشگاه از کارهای شرکت‌کنندگان در کارگاه آموزشی «بافت بر سطح تابلوهای مدرن» ۲۵ اردیبهشت بوده است.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه گروهی عکس لحظه

روز یکشنبه ۲۲خرداد ۱۴۰۱ نمایشگاه عکس گروهی با عنوان «لحظه» توسط دانشجویان رشته عکاسی در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار گردید.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشتعلمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه انفرادی در پارک قدس رشت

سوم خرداد ۱۴۰۱ به مناسبت آزاد سازی خرمشهر، نمایشگاه انفرادی  توسط دانشجو رشته نقاشی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت  در پارک قدس رشت برپا گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه عکس گروهی «شهر زیبای ما دانشجویان جوان رشت»

روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ نمایشگاه عکس گروهی با عنوان «شهر زیبای ما دانشجویان جوان رشت» و با موضوع آزاد توسط دانشجویان کارشناسی عکاسی در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار گردید.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

سمینارها، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۱۴۰۰

کارگاه آموزشی برنامه نویسی اندروید

روز یکشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰، همزمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی با موضوع «برنامه نویسی اندروید» در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

مدرس کارگاه، خانم دکتر زینب خانزاده، هدف از برگزاری کارگاه را تربیت نیروهایی با توانایی تولید نرم افزار اندروید عنوان کردند. در این کارگاه آموزشی رایگان، ضمن آشنا نمودن علاقمندان با ویژگی های پرکاربرد نرم افزارهای تلفن همراه و تبیین بازار سودمند این صنعت، به چگونگی ایجاد یک پروژه جدید در محیط Android Studio و اجرای پروژه ها بر روی ماشین مجازی و دستگاه حقیقی و ذکر مقدمات کدنویسی جاوا و xml پرداخته شد.

ایشان در ادامه افزودند: امید است با برگزاری چنین کارگاه هایی، فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتری، فرصت ورود به صنعت را داشته باشند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی «من جدید با کوئچینگ»

کارگاه آموزشی «من جدید با کوئچینگ» در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت به مناسبت هفته پژوهش، در ۷دی ۱۴۰۰ برگزار گردید.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی «روان شناسی عشق و عشق ورزی در دهه۹۰ »

گارگاه روانشناسی عشق و عشق ورزی در دهه ۹۰ را روز چهارشنبه، اول دیماه ۱۴۰۰، به صورت آنلاین در سامانه امجد برگزار کرد.

در این کارگاه، شینا زینعلی، مدرس کارگاه ،ضمن تعریف عشق ورزی به جذابیت های روابط بین فردی، عوامل تشکیل دهنده عشق، سبک های عشق، رضایت زناشویی و عوامل تشکیل دهنده ازدواج پرداخت .

زینعلی با اشاره به  تفاوت رویکرد افراد به عشق، به واسطه تأثیرگذاری بر انواع خاص رفتارهای جنسی (مانند شریکان متعدد) وارتباط آن با باورها ونگرش­های انسان درباره عشق و رابطه متعهدانه، با احتمال درگیر شدن در رفتارهای عهدشکنانه افزود : رابطه بین خیانت زناشویی و متغیرهای شخصیتی، دراصل به نظریه دلبستگی و سبک شناسی عشق برمی­گردد که به ویژه با مفاهیم اعتماد و قابلیت اعتبار یک رابطه سروکاردارند.

ایشان در ادامه با بیان اینکه ازدواج­هایی موفق هستند که در آنها ملاک­های انتخاب، به درستی رعایت شده باشد و طرفین از ملاک خود، آگاهی و تعریفی روشن داشته باشندابراز داشت : ملاک­های انتخاب همسر دو نوع هستند: ملاک­هایی که لازمه یک زندگی سعادتمندانه است و ملاک­هایی که شرط کمال است. داشتن تدین، اخلاق نیکو، شرافت خانوادگی، عقل، سلامت جسم و روان، زیبایی، کفو بودن و … از جمله این ملاک­ها هستند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی «آشنایی با نرم افزار شبیه ساز cooja در اینترنت اشیاء و شبکه های حسگر»

کارگاه آموزشی «آشنایی با شبیه ساز cooja در اینترنت اشیاء و شبکه های حسگر» در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت به مناسبت هفته پژوهش، در ۸دی ۱۴۰۰ برگزار گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی «آموزش پیشرفته word»

کارگاه آموزشی «آموزش پیشرفته word» در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت به مناسبت هفته پژوهش، در ۸دی ۱۴۰۰ برگزار گردید.

مهندس زکیه خانزاده،  مدرس این کارگاه ، هدف از برگزاری کارگاه را  استفاده حرفه ای از نرم افزار word در تایپ پایان نامه، کتاب و …عنوان کرد. درابتدای این کارگاه خانزاده با  بیان مطالبی پیرامون تنظیمات کاغذ، حاشیه ها، فاصله بین خطوط پاراگراف، ایجاد پاورقی، به فرمول نویسی، تراز نمودن اشکال، تنظیم فاصله بین اشکال، گروه بندی اشکال پرداخت .

در بخش دیگرکارگاه نیز درج نمودار سازمانی، بخش بندی صفحات، سبک دهی، ایجاد فهرست خودکار مطالب و جداول و تصاویر، شماره گذاری جداول و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی ساخت عملی یک وبسایت رایگان با استفاده از ابزار Google Site

کارگاه آموزشی «ساخت عملی یک وبسایت رایگان با استفاده از ابزار Google Site» در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت به مناسبت هفته پژوهش، در ۸دی ۱۴۰۰ برگزار گردید.

دکتر طیبه ولی اللهی مدرس کارگاه درباره هدف برگزاری این کارگاه گفت: از طریق GoogleSite می توان به سرعت و در ساده ترین حالت ممکن یک وبسایت زیبا و کاربردی طراحی نمود. ایشان در ادامه افزود :معمولا کاربرد استفاده از این سرویس برای طراحی وبسایت هایی با کاربرد گروهی و همکاری جمعی است که به همین دلیل برای فضاهایی مانند : دانشگاه و پروژه های گروهی، بسیار مناسب می باشد، چرا که در این وبسایت، افراد میتوانند به تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاری فایل ها بپردازند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی کارآفرینی با تصویرسازی دیجیتال

کارگاه آموزشی برخط ” کارآفرینی با تصویرسازی دیجیتال ” در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت به مناسبت هفته ی پژوهش روز سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ برگزار شد.

سمیرا صفاری، مدرس این کارگاه ، در مقدمه کارگاه با بیان اهمیت و ضرورت کاربرد کامپیوتر در هنر تصویرسازی امروز به معرفی ویژگی های نرم افزار کرل پینتر در تصویرسازی وتفاوت نرم افزار بیتمت و وکتور پرداخت. در ادامه کارگاه ایشان ضمن آموزش چگونگی کار با نرم افزار کرل پینتر و بخش های مختلف نرم افزار ومعرفی نمونه تصویرسازی های انجام شده و فضای نرم افزار به نحوه ایجاد سند ، وارد کردن عکس در نرم افزار ونحوه ذخیره سازی و آشنایی با ویژگی های فرمت متفاوت پرداخت .

در بخش دیگر کارگاه، صفاری پیرامون آشنایی با نوار ابزار ،معرفی و چگونگی کار کردن با انواع برش، قلم مو، بافت کاغذ و نحوه رنگ گذاری اجرای آثارمطالبی بیان کرد وضمن  بیان کاربرد تصویرسازی با نرم افزار کرل پینتر در هنر امروز به تاثیر پیشرفت های چاپ امروز در کارآفرینی با تصویرسازی و چگونگی و روش های کارآفرینی با تصویرسازی کامپیوتری پرداخت و از بازاریابی در کارآفرینی با محصولات حاصل از تصویرسازی سخن گفت .

 در بخش های مختلف این کارگاه ،شرکت کنندگان با مشارکت فعال به بیان نظرات خودپرداختند .

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی تربیت سیاسی شهروندان

به مناسبت هفته ی پژوهش کارگاه آموزشی برخط ” تربیت سیاسی شهروندان ” در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت روز دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ برگزار شد.

مدرس کارگاه، سرکار خانم فضه یوسفی، هدف از برگزاری کارگاه آموزشی تربیت سیاسی شهروندان آشنایی دانشجویان با مولفه های تربیت سیاسی بعنوان پیش شرط و ضرورت مهم برای شهروندسازی و ایجاد فرهنگ مدنی و دموکراتیک عنوان نمود. با وجود تربیت سیاسی ،شهروند فعال و آگاه به حقوق و مسولیت های اجتماعی و فرهنگی تحقق می یابد.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی مبانی سواد رسانه ای و رژیم مصرف رسانه

به مناسبت هفته ی پژوهش کارگاه آموزشی برخط ” مبانی سوادرسانه ای و رژیم مصرف رسانه ” در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت روز دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی دو ساعته ، سیده فهیمه هاشمی از مدرسان حوزه علوم ارتباطات و کارشناس ارشد رسانه گفت: هدف از آموزش سواد رسانه ای ارتقای توانمندی و مهارت افراد در برابر انبوه پیام های دریافتی از رسانه های مختلف است.
وی با بیان اینکه تشخیص لایه های پنهان پیام و نگاه هوشمندانه ، موشکافانه و نقادانه می تواند تحلیل درستی از محتوای پیام به مخاطب فعال و هوشمند بدهد ، افزود: افراد با افزایش سواد رسانه ای خود می توانند ضمن درک ، تحلیل و ارزیابی پیام های رسانه های مختلف ، محتواهای مثبت ، مفید و سازنده را از پیام های منفی ، اشتباه و بی محتوا تشخیص دهند.
این مدرس دانشگاه ، با اشاره به شیوه های مختلف تشخیص اطلاعات درست و نادرست از یکدیگر تاکید کرد: مطالعه ی مداوم و افزایش دانش ، کنجکاوی و نداشتن اعتماد، راهکاری مناسب برای پیشگیری از آسیب های احتمالی از این فضا است.
سیده فهیمه هاشمی همچنین با اشاره به ضرورت رژیم مصرف رسانه گفت: همان اندازه که ما به دنبال رژیم غذایی مناسب برای سلامت جسممان هستیم باید با داشتن برنامه ای هدفمند در میان انبوه اطلاعات در فضای دیجیتال از روح و روانمان مراقبت کنیم و هرچیزی را از هر رسانه ای بدون داشتن زمان و هدف مشخص نپذیریم.

وی  تغییر هویت و سبک زندگی را از آثار حتمی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی عنوان کرد و گفت : کاربران سرگردان و منفعل در فضای مجازی ، قطعا در این فضا آسیب خواهند دید که در بُعد کلان منجر به آسیب های اجتماعی خواهند شد.
این مدرس دانشگاه نقش خانواده ها را به عنوان مهم ترین و اصلی ترین نهاد اجتماع در زمینه ی ارتقای سواد رسانه ای پراهمیت دانست و گفت : این امر زمانی تحقق می یابد که خانواده ها در این زمینه آگاهی کافی و لازم را داشته باشند و با ایجاد روابطی دوستانه و هوشمندانه، آموزش های لازم را به فرزندان خود بدهند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

وبینار کارآفرینی و خلق ثروت در بستر فناوری

وبینار« کارآفرینی و خلق ثروت در بستر فناوری» به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت و با سخنرانی دکتر علی وارسته و زهرا  تاخیره از مدرسین مرکز،به مناسبت هفته پژوهش، در ۸دی ۱۴۰۰ برگزار گردید.

در بخش اول این کارگاه زهرا تاخیره با بیان اینکه ،تغییرات نگرشی در جوامع، رشد آگاهی و نیاز به موفقیت سبب گردیده تا تمایل افراد به کارآفرین شدن و ایجاد کسب و کار شخصی افزایش یابد افزود :کارآفرین کسی است که با یک ایده جدید از طریق فرایند کسب و کار و همکاری منابع و پذیرش مخاطرات مالی و اجتماعی، خدمت یا محصولی جدید را به بازار عرضه می کند. در این راه به موانع زیادی از جمله نداشتن تخصص، سرمایه کافی، طرح توجیهی، تحقیقات بازار و … برخورد می کند.

ایشان در ادامه توضیح داد: پیشرفت تکنولوژی و نیازمندی ها و محدودیت های زمانی و مکانی جوامع را به سمت شکل دیگری از کسب و کار سوق می دهد که به آن کسب و کار اینترنتی یا استارت آپ می گویند. ساده ترین نوع این نوع کارآفرینی ایجاد فروشگاه های آنلاین در شبکه های اجتماعی، ایجاد وبسایت در قالب فروشگاه انلاین با هزینه اندک می باشد. در این راه کارآفرین نیازمند آشنایی با مفاهیم تولید محتواو شیوه های نوین تبلیغات در بستر اینترنت می باشد.

در بخش دیگر کارگاه دکتر علی وارسته با بیان اینکه صاحبنظران معتقدند فناوری پیشرفته محصول فناوری است افزود: فناوری دارای سه بعد(دانش، ابزار، روش) است و تحول در هر یک از این ابعاد منجر به تحول در فناوری می شود. به عبارت دیگر، تغییر در هر بعد به طور طبیعی ابعاد دیگر را نیز متناسب با خود تغییر می دهد. فناوری همانند مثلثی است که دارای سه وجه می باشد و تحول در هر یک از ساق های مثلث، دو ساق دیگر را نیز متحول می کند. هر اقدامی که یکی از ابعاد مثلث را تحول بخشد، کارآفرینی تلقی می شود.

ایشان با اشاره با اینکه اطلاعات و ارتباطات دو ابزار اساسی مورد نیاز فعالیت کارآفرینی هستند افزود ویژگی موثر فناوری اطلاعات در کارآفرینی عبارتند از :

افزایش سرعت، افزایش دقت، کاهش اندازه فیزیکی مخازن اطلاعات ،رفع برخی از فسادهای اداری، ایجاد امکان کارهای تمام وقت و ایجاد امکان همکاری از راه دور

 وارسته در پایان  بیان کرد: اقتصاد دیجیتال در حقیقت سرآغازی برای رشد و ترویج کارآفرینی در بستر فناوری است.

خلق ثروت از پیوند دانشگاه و صنعت به دست می آید.

تحقیقات باید خلق ثروت کند به تعبیری تجاری سازی یافته های پژوهشی انجام گیرد.

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه مجازی گروهی «به رسم شکر» در تهران

گروه هنری رسم با همکاری مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت ، نمایشگاه گروهی «به رسم شکر »را با ۷۲ اثر از ۴۱ هنرمند، از ۶ شهریور ۱۴۰۰، به مدت دو هفته در وبسایت فرهنگسرای خانواده برپا کرد.

علمی کاربردی رشت

بیشتر

برپایی نمایشگاه مجازی گروهی «به رسم سلامت» در تهران

با همکاری مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت و گروه هنری رسم ، نمایشگاه گروهی پوستر،آرم و روجلد «به رسم سلامت» با ۴۴ اثر از ۳۱ هنرمند از ۶ شهریور ۱۴۰۰، به مدت دو هفته ،در وبسایت فرهنگسرای خانواده(خانواده)برپا شد.

علمی کاربردی رشت

بیشتر

برپایی نمایشگاه مجازی «به رسم ۱۴۰۰» در تهران

با همکاری مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت نمایشگاه مجازی «به رسم ۱۴۰۰ » در تهران برگزار شد.

علمی کاربردی رشت

بیشتر

برپایی نمایشگاه مجازی «فردای روشن» در تهران

گروه هنری رسم با همکاری مرکز علمی کاربردی جها ددانشگاهی رشت، نمایشگاه گروهی نقاشی کودک و نوجوان «فردای روشن» با ۳۷ اثر از ۲۴ هنرمند کودک و نوجوان ، از ۶ شهریور ۱۴۰۰، به مدت دو هفته ، در وبسایت فرهنگسرای خانواده (خانواده) برپا کرد.

علمی کاربردی رشت

بیشتر

کارگاه آموزشی مشاوره کارآفرینی

دفتر کارآفرینی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در راستای اهداف جهاد دانشگاهی و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی که فرمودند «ایران بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد تا همچون عقابی تیزپرواز، در فضای پیشرفت و آبادی و افتخار اوج گیرد» برای بهره­‌مندی دانشجویان علاقه‌مند به کارآفرینی، جلسه مشاوره کارآفرینی در ایام سال تحصیلی برای دانشجویان برگزار می کند. بدین منظور جلسه مشاوره ای با موضوع کارآفرینی روز یکشنبه ۱۷ مرداد ماه ساعت ۱۲:۳۰ با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید.

زینب خانزاده مسئول دفتر کارآفرینی هدف از برگزاری این جلسه را آگاهی بخشی به منظور انتخاب صحیح مسیر شغلی و راهکارهای توسعه فردی جهت اکتساب شغل، افزایش کارایی و اثر بخشی در نظام آموزش دانشگاهی جهت رفع نیازهای صنعت و جامعه در حوزه اشتغال، تثبیت و پایداری شغل برای مهارت آموختگان اشتغال یافته عنوان نمودند.

این کارگاه آموزشی با حضور دو سخنران ،شینا زینعلی و محبوبه بیگ محمدی، روانشناس ،مشاور و و از مدرسین مرکز  برگزار شد؛ سخنرانان ابتدا توضیحات مختصری درباره واژه کارآفرینی، دیدگاه ها و نظریه های موجود درباره آن دادند و به بررسی و نقش مهم استارتاپ‌ها یا کسب‌وکارهای نوپا در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشورها پرداختند وبه جایگاه ویژه و متمایز کارافرینی در دنیا اشاره کردند.و افزوند توسعه صنعتی، رشد محلی و افزایش اشتغال، همه و همه به توسعه و رشد کارآفرینی وابسته است. درنتیجه، کارآفرینان افرادی هستند که بذر توسعه صنعتی را می‌پراکنند و طعم میوه اشتغال، افزایش درآمد، استانداردهای بهتر برای زندگی و رشد اقتصادی جامعه را به مردم می‌چشانند.

ایشان در ادامه با بیان اینکه کارآفرینی به‌عنوان یک فرآیند مملو از ریسک که بر ابتکار، توانمندی و علاقه کارآفرین تکیه دارد باعث رشد کارآفرین و جامعه می‌شودگفتند : طبیعتاً با توجه به ریسکی که ذاتاً با کارآفرینی همراه است با قدم گذاشتن در این مسیر نباید انتظار داشته باشید که همه‌چیز به خوبی و به بهترین شکل ممکن به‌پیش برود. بااین‌وجود، با توجه به آنچه که در این مطلب ذکر شد و با مطالعه و کسب آگاهی بیشتر، افراد در کنار علاقه و ایمانی که به کار خود دارند، می توانند میوه زحمات خود را بچشندبه‌علاوه، حتی در صورت شکست یک درس تازه خواهند گرفت که از آن می‌توان برای ساختن پلی به سمت پیروزی بهره‌برداری کرد.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

نمایشگاه(مجازی) تهیه ی وسایل کمک آموزشی به شیوه ی خلاق

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه، زینب خانزاده ، مدیر گروه رشته تربیت مربی پیش دبستان و مسئول دفتر کار آفرینی مرکز، ضمن قدردانی از دکتر جمالزاد رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان و رییس مرکز، دکتر فدایی، به پاس حمایت های همه جانبه و خانم دکتر تقی زاده مدرس این نمایشگاه، هدف از برگزاری نمایشگاه را افزایش آگاهی و توانمند سازی دانشجویان رشته پیش دبستانی عنوان کرد و افزودنمایشگاه دستاوردهای دانشجویان سبب ایجاد انگیزه و افزایش نشاط و شادابی در دانشجویان خواهد بود.

 در ادامه مراسم، دکتر فدایی رییس مرکز ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه  به ویژه دانشجویان رشته تربیت مربی پیش دبستان افزود: امیدوارم در اینده نزدیک شاهد کارهای بزرگتری از سوی اساتید و دانشجویان باشیم. ایشان بیان کرد : امروز علم و دانش و تحقیق و پژوهش عنوان محور خلاقیت و کلید رشد دانشکاهها و مراکز آموزشی در تمامی ابعاد است و دانشگاه بدون پژوهش معنا ندارد .لذا ضرورت دارد دانشجویان با پژوهش ها و طرح های  تحقیقاتی آشنا شوند. ایشان همچنین عنوان کرد :دانشجویان باید علاوه بر مهارت رشته ای مهارت های فرا رشته ای نیز کسب کنند و با تکیه بر خلاقیت، نبوغ و هنر ایده های خود را عملیاتی واجرایی کنند و وظیفه اصلی مسئولین و مدرسین در این راستا سوق دادن دانشجویان  به سمت فعالیتهای پژوهشی است. هدایت دانشجویان به مسیر درست در این راستا از طریق مراکز رشد و فناوری و توسعه دفتر کار و تقویت انجمن های علمی دانشجویی زمینه ساز رشد فعالیت های پژوهشی خواهد بود. فدایی در ادامه گفت :برگزاری نمایشگاه نیز در این راستا  دارای اهمیت بالایی است که مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در چند سال اخیر فعالیت های خوبی در این خصوص داشته و رتبه های خوبی هم در سطح استان کسب نموده است .

در پایان  دکتر تقی زاده مدرس نمایشگاه توضیحاتی درباره رشته تربیت مربی پیش دبستانی و ویژگی دانشجویان این رشته داد.

و سپس حاضران در مراسم از این نمایشگاه مجازی بازدید کردند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

اولین نمایشگاه(مجازی)  دستاوردها و فعالیت های تحقیقاتی دانشجویان فناوری اطلاعات 

اولین نمایشگاه از دستاوردها و فعالیت های تحقیقاتی دانشجویان فناوری اطلاعات مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲-۱۰ با حضور مدیرآموزش، مدیرگروه فناوری اطلاعات، همکاران مرکز، اساتید، دانشجویان و سایر علاقمندان به صورت مجازی برگزار گردید.

زینب خانزاده، مدیرگروه فناوری اطلاعات و مسئول دفتر کار آفرینی مرکز، هدف از برگزاری این نمایشگاه را، فراهم نمودن بستر و فرصتی برای ارائه توانمندی های علمی دانشجویان و از طرف دیگر، ایجاد انگیزه و بالا بردن سطح علمی و همچنین افزایش پویایی و شادابی در دانشجویان عنوان کرد.

ایشان در ادامه افزود امیدوارم در سال های آینده شاهد موفقیت های بیشتر و چشمگیر دانشجویان فناوری اطلاعات این مرکز باشیم.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

سمینارها، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۹۹

کارگاه آموزشی طراحی سایت رسپانسیو

به مناسبت هفته پژوهش ، کارگاه آموزشی «طراحی سایت رسپانسیو»  دوشنبه ۲۴ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار گردید. مدرس کارگاه  ،دکتر طیبه  ولی الهی درباره  هدف از برگزاری کارگاه  گفت :«سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) به سایتی گفته می‌شود که متناسب با دستگاه‌هایی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می‌کند واکنش نشان دهد. به بیان ساده‌تر، سایت‌های واکنش‌گرا در دستگاه‌های مختلف مانند: موبایل، تبلت و یا کامپیوتر‌های رومیزی به شیوه‌ای متفاوت به نمایش در‌ می‌آیند. تنوع تبلت‌ها و موبایل‌هایی که روانه بازار می‌شوند سرسام آور است و عملاً بدون داشتن یک سایت واکنش‌گرا نمی‌توانید رضایت همه مخاطبان سایت رو جلب کنید. طراحی سایت های واکنش‌گرا حتی همین امروز هم یک ضرورت محسوب می‌شود و اگر وب سایتی دارای این تکنولوژی نباشد، قطعاً بخش قابل توجهی از کاربران خودش را از دست می‌دهد.»

در این کارگاه مباحثی پیرامون وب سایت واکنش گرا ،نمونه ای از یک وب سایت واکنش گرا، نتایج گوگل و سایت واکنش گرا، تاثیر سایت واکنش‌گرا بر بهینه سازی سایت ،نقش سایت واکنش‌گرا در بازاریابی اینترنتی، انعطاف پذیری فوق العاده سایت واکنش گرا، افزایش سرعت بارگذاری سایت، کدنویسی سایتهای واکنش گرا، مفهوم Viewport یا دید، مفهوم Grid View یا نمایش جدولی، مفهوم Media Queries یا پرس و جوهای وابسته به رسانه، تصاویر در طراحی واکنش گرا، معرفی چارچوب های طراحی واکنش گرامطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی تحلیل رفتار انسان با استفاده از رویکردهای هوشمند

همزمان با هفته پزوهش ،کارگاه آموزشی با موضوع «تحلیل رفتار انسان با استفاده از رویکردهای هوشمند» روز یکشنبه ۲۳ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار گردید.

دکتر فرزانه فهمانی،  مدرس این کارگاه ، هدف از برگزاری آن را آشنایی دانشجویان با کاربرد هوش مصنوعی ، آشنایی با نحوه تشخیص و شناسایی فعالیت های انسانی با کمک هوش مصنوعی ، شناسایی رویکردهای موجود در هوش مصنوعی و بهره گیری از آن در روند تحلیل رفتار انسان  بیان کرد.

در این کارگاه پیرامون تحلیل رفتاری انسان با بهره گیری از رویکردهای هوشمند مطالبی مطرح گردید، در ادامه کارگاه دکتر فهمانی مباحثی درباره مفاهیم هوش محیطی و نحوه بکارگیری آن را بیان نمود و انواع سنسورها و اهداف هر کدام، نحوه قرارگیری را ذکر کرد. در ادامه کارگاه  مواردی در خصوص هوش محیطی برای نگهداری از سالمندان و تکنیک های پردازش داده ای و طبقه بندی در هوش مصنوعی را عنوان نمودند.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی فتوشاپ

همزمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی «فتوشاپ و طراحی پوستر» سه شنبه ۲ دی در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

زکیه خانزاده، مدرس این کارگاه گفت :پوستر تبلیغاتی یکی از رایج‌ترین ابزارهای تبلیغات است که کسب ‌و کارهای کوچک برای معرفی خود از آن بهره می‌برند. با استفاده از پوستر می‌توان پیامی را برای معرفی کسب ‌و کار خود منتقل کرد و همچنین باعث جلب توجه مخاطبان به رویدادهای شرکت می شود.

خانم مهندس خانزاده هدف از برگزاری کارگاه آموزشی فتوشاپ و طراحی پوستر را، ارتقا فعالیت های پژوهشی و کارآفرینی دانشجویان رشته های فناوری اطلاعات و معماری و سایر فراگیران علاقمند در زمینه  طراحی پوستر و ویرایش تصاویر عنوان کرد.

در این کارگاه که دانشجویان رشته های فناوری اطلاعات و معماری مراکز علمی کاربردی استان شرکت داشتند، مباحثی در خصوص طریقه ایجاد فایل، ابزارهای انتخاب، ایجاد لایه، حذف پس زمینه تصویر، ماسک کردن لایه، افکت و … مطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی MYSQL و PHP

همزمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی با موضوع «MYSQL و PHP  » روز دوشنبه ۲۴ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

زینب خانزاده ،مدرس کارگاه در باره این کارگاه گفت: در طراحی سایت پویا با استفاده از زبان برنامه نویسی قدرتمندی نظیر PHP و تکنولوژی ASP.NET و پایگاه های داده ای نظیر SQL Server و My SQL  سیستمی برقرار می شود که موجب پویایی سایت هم برای مدیر و هم برای کاربران می شود و امکانات متعددی را برای هر دوی آنها فراهم می کند. خانم دکتر خانزاده افزود: «در باطن یک سایت پویا پنل مدیریتی برای مدیران و نویسندگان سایت وجود دارد که به وسیله آن می توانند فعالیتهایی از قبیل اضافه کردن مطلب، ویرایش و حذف آنها انجام دهند. کاربران نیز می توانند از عضویت در سایت و امکاناتی که ویژه اعضای سایت است برخوردار شوند. خانزاده هدف از برگزاری کارگاه را  ارتقاء سطح علمی و مهارت¬‌های تخصصی دانشجویان و آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار در حوزه پیاده سازی وب سایت های پویا عنوان کرد.

در این کارگاه مباحثی در خصوص آشنایی با php، مدیریت پایگاه داده با MySQL و phpMyAdmin، نحوه ارتباط php با MySQL، کدهای اتصال به پایگاه داده و خواندن داده های پایگاه داده، ویرایش و حذف داده ها مطرح شد.

در این کارگاه که به صورت مجازی و در سامانه امجد برگزار شد ، دانشجویانی از مراکز علمی کاربردی مختلف و علاقمندانی به صورت آزاد شرکت داشتند.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی مبانی سواد رسانه ای در خانواده

به مناسبت هفته پژوهش نخستین کارگاه آموزشی برخط “مبانی سواد رسانه ای در خانواده ” به همت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت بر گزار شد.

در این کارگاه برخط  ۲ ساعته که بیش از  ۳۰ شرکت کننده در سامانه امجد حضور داشتند، در باره ضرورت و اهمیت سواد رسانه ای در جامعه به ویژه نهاد خانواده گفتگو و تبادل نظر شد.

سیده فهیمه هاشمی از مدرسان حوزه علوم ارتباطات و کارشناس ارشد رسانه با اشاره به بمباران اطلاعاتی در عصر کنونی و ظهور رسانه های دیجیتال و فناوری های نوین ارتباطی ، دانش و سواد رسانه ای را از ضروریات مهم برای خانواده ها دانست.

وی گفت :  فهم لایه های پنهانی پیام ، مهارت و توانایی تشخیص اطلاعات درست از غلط ، تجزیه و تحلیل و نگاه نقادانه به محتوا در فضای مجازی به افراد کمک می کند تا در گزینش اطلاعات آگاهانه و هوشمندانه اقدام کنند.

این مدرس دانشگاه ، داشتن رژیم مصرف رسانه  برای استفاده درست از اینترنت و فضای مجازی  را جزو ضروریات دانست و افزود : افراط و بی هدفی در این فضا از موارد آسیب زایی است که متاسفانه در جامعه به وفور دیده می شود.

سیده فهیمه هاشمی با اشاره به دوران کرونا و تغییر سبک زندگی گفت : مردم در یکسال اخیر بیشتر  و البته جدی و با هدف تر به فضای دیجیتال روی آورده اند و به اصطلاح شهروند دیجیتال شده اند و اکثر برنامه های زندگی اشان از جمله آموزش و خرید در این بستر انجام می شود.

وی هوشمندی خانواده ها برای مراقبت خود و فرزندانشان را در این فضا مهم دانست و افزود: خانواده ها باید در حوزه دیجیتال یعنی نحوه استفاده از تکنولوژی و سواد رسانه ای یعنی مهارت تشخیص و تحلیل محتوا ، چند گام از فرزندان خود جلوتر باشند و با ایجاد محیطی دوستانه بر آنان نظارت ، کنترل و مراقبت کنند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به  پدیده ها و چالش هایی مانند” مومو” ، تاکید کرد : فضای مجازی به هیچ عنوان جای اعتماد و دوستی نیست و خانواده ها باید به فرزندانشان ” نِتبُرن” را یاد بدهند ” تا در شبکه های مجازی، نام و نام خانوادگی ، تلفن و شماره تماس، برنامه روزانه زندگی و درسی ، رمز و پسورد عبور و نشانی منزلشان را در اختیار کسی قرار ندهند.

تاریخچه و وضعیت کنونی سواد رسانه ای در دنیا و ایران ، میزان دانش خانواده ها، وضعیت آموزش از طریق نهادهای مختلف و نظارت بر این امور و همچنین دیگر موانع و راهکارها برای ارتقای سواد رسانه ای در جامعه  از مواردی بود که در این کارگاه گفتگو و بحث شد.

شرکت در این کارگاه آموزشی، برای عموم آزاد و رایگان بود.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات   فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی مهارت های مدیریت استرس، خودکارآمدی و مهارت نه گفتن

همزمان با آغاز هفته پژوهش ، کارگاه آموزشی «مهارت های مدیریت استرس، خودکارآمدی و مهارت نه گفتن» روز دوشنبه ۲۵ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار گردید.

دکترشینا  زینعلی  روانشناس ،مشاور  و مدرس این کا رگاه ، هدف از برگزاری این کارگاه را  تقویت اعتماد به نفس  ، رشد و تقویت عواطف انسانی ،  کمک به شناسایی و بیان احساسات ، تامین تندرستی جسمی و سلامت روانی ،  تقویت مهارت‌های ارتباطی ،  تربیت یک شهروند متعادل و مورد پذیرش اجتماع  ، تقویت روحیه همزیستی‌های مسالمت‌آمیزو بالا بردن سازگاری فرد با خودش، دیگران و محیط زندگی اعلام کرد .

‏در این کارگاه  آموزشی مجازی ، حاضران در خصوص مهارت های  خودآگاهی، همدلی، برقراری رابطه مؤثر، مهارت های روابط بین فردی، مقابله با هیجان های منفی،  مدیریت استرس، تصمیم گیری، تفکر خلاق و نقادانه  به بحث و گفتگو پرداختند . 

علمی کاربردی رشت فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی خبرنگاری بحران

به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت اولین کارگاه ” خبرنگاری بحران”  روز شنبه ۲۹ آذر۹۹ با رعایت پروتک های بهداشتی در محل این دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که با حضور بیش از ۳۰ نفر از دانشجویان  و مدرسین مرکز برگزار شد،مجید محمدپور ، استاد علوم ارتباطات در گیلان و تهران عنوان کرد،بحراان ها تنها مربوط به  سیل ، زلزله و طوفان  نیست و کشور عزیز ما ایران در حوزه حوادث طبیعی از مناطق حادثه خیر و بحران زا است و در مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به علت و علل متعددی دچار بحران هایی هستیم که باید برای مقابله با آنها مدیریت و امکانات این حوزه تقویت شود.

مجید محمدپور با اشاره به اهمیت ، نقش و جایگاه رسانه ها، خبرنگاران و روابط عمومی ها در راستای کاهش تبعات بحران ها، کمک به آسیب دیدگان و دست اندرکاران حل بحران ها اظهار کرد: مدیران حوزه بحران  و۱۶  دستگاهی که برای کمک به بحران های طبیعی دخالت دارند باید با آینده نگری و علاج واقعه قبل از وقوع، برنامه ریزی و هماهنگی به حد ممکن برسد تا از آسیب ها در دوره بحران کاسته شود.

وی بر تاکید بر اینکه آموزش در این عرصه های مهم در کشور و در گیلان مغفول مانده است، در این کارگاه آموزشی بر آموزش مستمر روابط عمومی های سازمان های یاریگر بحران ها و مدیران این حوزه تاکید کرد و خواستار تامین امکانات لازم برای مقابله با بحران های احتمالی پیش رو شد.

این استاد با سابقه دانشگاه ، مشکلات اقتصادی  و تبعات آن مانند فقر، محرومیت، اعتیاد در جامعه، ضعف مدیریت ها در برخی زمینه ها، وجود پاره ای ناهنجارهای اجتماعی که موجب کاهش نسبی  باور عمومی شده است را از پیش در آمدهای بحران های احتمالی دانست و خواستار تدبیر و نظارت در این زمینه ها شد.

استاد محمدپور با اشاره به حوادث طبیعی مانند سیلاب ها ، بارش برف های سنگین در استان گیلان طی سالهای اخیر یاد آور شد: دستگاه های مسئول باید به کمک رسانه ها و به خصوص خبرنگاران بحران در جریان این حوادث اطلاع رسانی دقیق، سریع و صحیح را انجام دهند که بهترین کمک رسانی به مسئولان این امر مهم است.

وی در پایان متذکر شد، الحمدالله در استان گیلان چهره های خوب و شناخته شده ای  در حوزه آموزش های گوناگون وجود دارد که از این پتانسیل به درستی و به هنگام استفاده نمی شود در حالی که از این چهره ها در دیگر استان های بهره گیری خوبی می شود.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

 

کارگاه آموزشی کارآفرینی با تصویرسازی دیجیتال

سمیرا صفاری ،مدرس این کارگاه درباره هدف این کارگاه گفت : همواره کارآفرینی به عنوان یکی  از آموزه های آکادمیک دغدغه هنرمندان بوده است. در این کارگاه « نرم افزار کورل پینتر» (Corel Painter) آموزش داده می شود  و هنرمندان می توانند این امکان را درجهت خودکفایی به کارگیرند. امروزه این نرم افزار، ابزاری عالی و بسیار مشهور در زمینه نقاشی و تصویرسازی دیجیتال می باشد.

ایشان در ادامه افزود : ساخت نقاشی با استفاده از عکس،ساخت و نقاشی کردن به سبک نقاشی های سنتی، ساخت نقاشی و طراحی به سبک Illustrations،خلق نقاشی های کانسپت و مفهومی،خلق طرح هایی مانند طرح خودرو و و همچنین نقاشی برای افراد تازه کار از قابلیت های اصلی نرم افزار محسوب می شود. کنترل حرفه ای براش ها و قابلیت جستجو در براش های نرم افزار به کاربر در کار سریع نرم افزار کمک می نماید. در واقع کرل پینتر، افراد را به یک هنرمند دیجیتال تبدیل می نماید.

در این کارگاه که به صورت مجازی و در سامانه امجد برگزار شد مباحثی پیرامون نمونه تصویرسازیهای انجام شده، فضای نرم افزار، نحوه ایجاد سند، نحوه وارد کردن عکس در نرم افزار، نحوه ذخیره سازی و آشنایی با ویژگی های فرمت های متفاوت ، معرفی و چگونگی کار کردن با انواع براش، قلمو، بافت کاغذ، نحوه رنگ گذاری واجرای آثارو نقاشی دیجیتال با آموزه های موجود مطرح شد.در پایان جلسه نیزانواع روش ها و مواد مدرن چاپ آثارتصویرسازی دیجیتال معرفی گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی بسته بندی چای مدرن

سمیرا صفاری ، مدرس این کارگاه ، در باره هدف از برگزاری این کارگاه گفت : امروز چای، یکی از مرغوب ترین محصولات ایران می باشد. بسته بندی خلاق، یکی از راهکارهای موجود برای رشد این صنعت است. آگاهی طراحان گرافیک و تولیدکنندگان این محصول از آشنایی با بسته بندی های مدرن، سبب خلق آثاری نو و شکوفایی این صنعت می گردد. توجه به این امر، کمک شایانی به بازاریابی این محصول خواهد داشت.

در این کارگاه مطالبی پیرامون معرفی چای و انواع آن  ،آسیب شناسی گرافیک بسته بندی و ارائه چای ، انواع بسته بندی ، نمونه بسته بندی های مدرن چای  و  روش های پیشنهادی برای رشد گرافیک بسته بندی چای ارائه شد.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی دیجیتال مارکتینگ

سارا ملک محمدی ، مدرس این کارگاه ،گفت: نیاز دنیای امروز به دیجیتال مارکتینگ قابل انکار نیست. تکنولوژی بر جنبه های مختلف زندگی بشر تاثیر گذار بوده و همچنین با توسعه و پیشرفت روز افزون این امر بخشی جداناشدنی از زندگی امروز بشری است. لیکن با وجود این امر و نفوذ تکنولوژی در بخش های مختلف انسانی طبعاً بازاریابی و مارکتینگ در حوزه دیجیتال که بخش مهم را در بردارد، جهت آموزش، یادگیری، کارآفرینی و درنهایت درآمدزایی لازم و تا حدودی حیاتی تلقی می شود. ما در این کارگاه برآنیم تا با ارتقاء دانش در این حیطه سعی بر آگاه سازی و با اطلاعات علمی جهت ترویج و راهکاری برای درآمدزایی بهتر دانشجویان ارائه نماییم و هدف ما کمک به ارتقاء سطح علمی و هوشیار سازی دانشجویان جهت کسب درآمد بهتر و بیشتر با هر حرفه و پیشه است .در این کارگاه که به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد مطالبی پیرامون مارکتینگ ، نیاز مارکت و یا بازار جهانی به این حیطه ،ارتقاء سطح کاری افراد در هر حوزه ای از طریق دیجیتال مارکتینگ مطرح شد و سپس به معرفی بازارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ و نحوه توسعه کاری در دیجیتال مارکتینگ پرداختند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی چاپ دستی

هنگامه پورمحمد، مدرس کارگاه گفت : مقوله چاپ گاهی دور از بکارگیری دانشجویان جهت اهداف پروژه هایشان می باشد . این آگاهی لازم است که به جنبه های بسیار کاربردی و یادگیری تکنیک های متفاوت و جذاب این مقوله هنری بپردازند تا بتوانند در آثارشان از خلاقیت اجرایی بالاتری برخوردار شوند. هدف از برگزاری این کارگاه این است که باآشنایی بیشتر تکنیک های متفاوت چاپ،  بستر ذهنی دانشجویان شکوفا گردد.

در این کارگاه ، مباحثی پیرامون شیوه های چاپ دستی ، تاریخچه چاپ دستی در ایران و تکنیک های متفاوت چاپ شیشه و چاپ لینو مطرح شد

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی برندسازی با رویکرد نوآوری

سارا ملک محمدی مدرس این کارگاه درباره این کارگاه عنوان کرد: با توجه به رشته های مختلف دانشجویان و نیاز آن ها در حیطه های مختلف کسب و کار و مشاغل آزاد پس از اتمام رشته دانشگاهی، این نیاز جهت ارتقاء اطلاعات دانشجویان و کمک به مشاغل آزاد نوپا در حیطه برندینگ و کسب و کار دیده می شود. ملک محمدی هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقاء سطح علمی و دانش افزایی دانشجویان جهت ایجاد کسب و کار پس از اتمام دوران دانشگاهی بیان کرد.در این کارگاه آموزشی به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد مباحثی پیرامون برند و لزوم استفاده از آن در کسب و کارهای مختلف ، شخصیت بخشی وگسترش برند در عصر امروز مطرح شد

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی مجازی بررسی معماری دوره پهلوی اول

زهرا کشاف،  مدیرگروه این مرکز و مدرس این کارگاه گفت : شناخت و بررسی تاریخ معماری معاصر ایران همواره برای دانشجویان رشته معماری لازم و ضروری بوده است . در واقع این شناخت باعث درک بهتر دانشجویان از فضای معماری گذشته و حال شده و آنها را با دلایل ایجاد تغییرات و بروز ضعف ها و قوت ها در معماری حال حاضر کشور آشنا خواهد ساخت و زمینه  را برای بروز نوآوری و اندیشه های هوشمندانه در طراحی معماری  فراهم می سازد  .  ایشان افزود : با توجه به کم بودن واحد های درسی مرتبط با این مبحث همواره در بین دانشجویان معماری نبود اطلاعات کافی در مورد سیر تحول در معماری کشور  ، کاملا مشهود می باشد لذا با معرفی معماری دوره های متفاوت معاصر کشور در قالب کارگاه ها ، می توان گامی اساسی در جهت حفظ ارزش های  معماری ایرانی توسط دانشجویان که طراحان نسل های آینده هستند ، برداشت.

در این کارگاه که به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد، مباحثی پیرامون ساخت راه آهن و راهسازی سراسری کشور، شهرسازی نوین ، گسترش تهران ، معماری صنعتی (تاسیس سلسله وار کارخانه های بزرگ )

تاثیرات نظامی گرایی بر معماری ، برنامه های توسعه کشور ، مهاجرت های درون شهری، معماری سنتی و سنت گرا ، معماری تلفیقی، نئوکلاسیک ، نئوکلاسیک خردگرا، سبک ملی و معماری مدرن متعالی مطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی بافت های مختلف با روبان و کاربرد آن در منسوجات

 زینب علی پور ،مدرس این کارگاه ، هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی دانشجویان با بافت های مختلف پارچه در منسوجات و کاربردی کردن مدلهای مختلف بافت،همچنین توانایی دانشجویان رشته های مختلف در ساخت وسایل کاربردی و ارائه آن در بازار کار و استفاده از هنرهای دستی با کمترین مواد اولیه و ایده پردازی از خلاقیت های ذهنی مرتبط با رشته های تحصیلی خود دراین زمینه بیان کرد.در این کارگاه آموزشی که به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد مباحثی پیرامون بافت با روبان ، چرم ،کاموا و کاغذ ، آستر دادن در پایان بافت جهت اتصال به کار اصلی، ایجادلایه اسفنج جهت برجسته شدن لایه مورد نظر،چسب کاری صحیح جهت اتصال برروی طرح ، صحافی کار و کاربردی کردن روی جلد کتاب ، دفتر ،جامدادی وکیف مطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه طراحی ماکت پیش دبستانی 

اولین نمایشگاه طراحی ماکت پیش از دبستان در استان گیلان با حضور دانشجویان تربیت مربی پیش از دبستان زیر نظر استاد فاطمه تقی زاده  و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ، ۱۰ دی ماه ۹۹ ، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد .

دکتر تقی زاده ، درباره هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت :این نمایشگاه با هدف آموزش استانداردهای مراکز پیش دبستانی ،طراحی فضا با توجه به الگوی رفتاری کودکان ،اصول مکان یابی واستاندارد تجهیزات عناصر فیزیکی برپا شد. .ایشان در ادامه افزود :از طرفی شناخت فضای فیزکی شغل مورد نظر و مسائل جانبی مانند ایمنی ،فضای فیزیکی و تجهیزات کمک می کندتا دانشجوبیشتر با این فضا ارتباط برقرار کندواین فضا  تجربه عملی مناسبی با توجه به شرایط کرونایی است .

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

سمینارها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۹۸ 

کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان PHP

همزمان با هفته پژوهش و با هدف توسعه کارآفرینی، شناسایی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان PHP در سایت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد.

مدرس کارگاه سرکار خانم دکتر خانزاده، هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقاء سطح علمی و مهارت­‌های تخصصی دانشجویان و آماده سازی دانشجویان برای ورود به پروژه های کاربردی نرم افزاری جهت ورود به بازار کار عنوان کرد. این کارگاه آموزشی که از ساعت ۱۶ روز دوشنبه دوم دیماه شروع و تا  ۱۹ بعدازظهر ادامه داشت، مطالبی در رابطه با؛ طراحی و پیاده سازی یک وب سایت پویا، ایجاد بانک اطلاعاتی، اتصال و عملیات های بانک اطلاعاتی به صورت پروژه محور مطرح گردید.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی روز یکشنبه مورخ ۱/۱۰/۹۸ در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

مدرس کارگاه سرکار خانم دکتر فهمانی، درباره برگزاری کارگاه عنوان کرد: یادگیری مقاله نویسی به زبان انگلیسی برای پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان  امری بسیار مهم است. زیرا تقریباً اکثر مجلات معتبر و دارای ضریب تاثیر بالا در سراسر جهان، مقالات را به صورت انگلیسی چاپ می‌کنند. در مقالات علمی و پژوهشی، صرف‌نظر از رشته، هدف این است که دیگران از نتایج پژوهش‌ها مطلع شوند. اما باید طوری نوشت که قابل‌فهم برای خواننده باشد.لازم به ذکر است که نوشتن یک مقاله علمی به زبان انگلیسی، یک چالش برای همه به ویژه برای افرادی است که انگلیسی زبان دوم آن‌هاست. از اینرو با در نظر گرفتن این مسئله مهم، برآن دانستیم دانشجویان را با اصول نوشتار مقالات انگلیسی آشنا نمائیم تا قادر باشند کارهای علمی و تحقیقاتی خود را در قالبی مناسب و به طور اصولی منتشر نمایند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی تعامل بین خانواده و مربیان در تربیت کودکان زیر ۶ سال

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی تعامل بین خانواده و مربیان در تربیت کودکان زیر ۶ سال با سخنرانی جناب آقای دکتر آقایی زاده روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ با سخنرانی با هدف حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

یکی از دغدغه­ های مهم در آموزش و پرورش کودکان، نحوه ارتباط متقابل و مؤثر میان والدین و مربیان است. این ارتباط گاهی اوقات به­ دلیل وجود برخی مسائل، ناقص برقرار شده و حتی گاهاً مخدوش می ­شود که حاصل آن عدم بهره ­مندی کودکان از طعم شیرین میوه هماهنگی بین والدین و مربیان آموزشی است. هر یک از آن­ها باید حائز ویژگی­ هایی باشند تا این ارتباط به خوبی برقرار شود. مربی لازم است دارای سلامت جسمی و روانی، تحصیلکرده، آموزش­ دیده، مهربان، دلسوز، خوش ­چهره، خوش ­اخلاق، باتجربه، صبور، دارای مهارت ارتباطی قوی، دارای مهارت در انجام انواع بازی­ ها و … باشد و والدین کودک باید منطقی، صبور، دارای سعه ­صدر، انعطاف ­پذیر، دارای تعامل خوب با کادر آموزشی، مکمل مربی در امر آموزش و … باشند. هر چه میزان هماهنگی میان این ویژگی­ ها بیشتر باشد کودک از آموزش و پرورش بهتری برخوردار خواهد شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی Bootstrap

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی Bootstrap با هدف توسعه کارآفرینی و شناسائی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ کارگاه آموزشی تخصصی Bootstrap با سخنرانی جناب آقای مهندس کوچکی و با هدف آشنایی دانشجویان با چگونگی طراحی یک وب سایت رسپانسیو در سایت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/vOkkP

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی برجسته ترین سبک خبرنویسی در رسانه های مکتوب و مجازی

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی برجسته ترین سبک خبرنویسی در رسانه های مکتوب و مجازی با هدف توسعه کارآفرینی و شناسائی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸  کارگاه آموزشی شیوه های نوین خبرنویسی در رسانه های با تاکید و اولویت بر سبک خبرنویسی هرم وارونه، مزیت ها و کاستی های آن در سالن اجتماعات مرکز  با سخنرانی جناب آقای محمدپور برگزار گردید و فراگیران با اصول هرم وارونه آشنا شدند و از اهمیت آن آگاه شدند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/fF20f

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

 کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی دکوراتیو

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی دکوراتیو روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ با هدف توسعه کارآفرینی و شناسائی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

سرکار خانم پورمحمد گسکری مدرس کارگاه دانشجویان را با تکنیک های مختلف نقاشی مدرن که با سرعت و زمان کم ایجاد می شود  آشنا کردند و دانشجویان تجربه های عملی خاصی را کسب نمودند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/LuQy1

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برگزاری کارگاه تخصصی بافت قالی 

همزمان با هفته پژوهش و با هدف توسعه کارآفرینی، شناسایی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین کارگاه آموزش تخصصی بافت قالی، روز یکشنبه ۲۴ آذر، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد.

زینب علی پور، مدرس کارگاه، درباره برگزاری این کارگاه عنوان کرد: این کارگاه برای کسانی بوده که بافت قالی را از قبل آموزش دیده اند، اما در این کارگاه ، به صورت تخصصی  وعملی، اصول کامل تکنیک های مختلف قالی را آموختند و مواردی همچون چله کشی صحیح قالی های ترکی و فارسی، بافت و بستن کوجی و همچنین گره های مخصوص این نوع قالی و قیچی و دفتین زدن و پایین کشیدن قالی و در نهایت بریدن قالی از دار قالی بافی را یاد گرفتند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی صحافی کتاب جلد پارچه ای

به مناسبت هفته پژوهش کارگاه آموزشی تخصصی صحافی کتاب جلد پارچه ای روز یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

مدرس کارگاه سرکار خانم پورمحمد گسکری هدف از برگزاری کارگاه را آموزش دانش و مهارتهای اصلی  و آشنا شدن دانشجویان با قسمت های مختلف یک کتاب و همچنین اندازه استاندارد قطع کتاب و با جلد کتاب با پارچه و طریقه انجام آن در حین کار عملی عنوان نمودند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/pdban

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی مدرن

به مناسبت هفته پژوهش کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی مدرن روز شنبه ۲۳ آذر ۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

مدرس کارگاه سرکار خانم پورمحمد گسکری هدف از برگزاری کارگاه را آشنایی دانشجویان با روش های متفاوت در ایجاد طرح مدرن و همچنین پیشینه تاریخی آن و کسب تجربه های عملی جدید عنوان کردند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/C4b6e

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه کارآفرینی

روز شنبه ۴ خرداد ۹۸ در راستای اهداف اصلی دانشگاه علمی کاربردی که به کارگیری آموخته های تئوری می باشد و در سال رونق تولید به فرمایش مقام معظم رهبری، کارگاه کارآفرینی در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت با سخنرانی جناب آقای دکتر پورجعفر از مدرسین دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.

در این کارگاه، مباحث مربوط به مبانی نظری کارآفرینی، ویژگی های کارآفرینان و تفکر خلاق مطرح شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی

کارگاه آموزشی آشنایی با شبکه و ارتباطات سیار

گارگاه آموزشی تخصصی « آشنایی با شبکه و ارتباطات سیار » در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد. این کارگاه روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸ با حضور دانشجویان مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد. آقای مهندس موسوی مدرس کارگاه، مباحث مربوط به معرفی شبکه  ۲G, 3G , 4G ، معماری شبکه و معرفی مشاغل در حوزه ارتباطات سیار را در این کارگاه مطرح نمودند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی PowerPoint

کارگاه آموزشی « PowerPoint » به همت کارگروه کارآفرینی انجمن علمی دانشجویی در روز دوشنبه ۱۶/۲/۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد. مدرس این کارگاه آقای محمد بزرگ زاده، دانشجوی رشته مهندسی فناوری اطلاعات  مرکز بود. مباحث مطرح شده در کارگاه شامل موارد زیر بود:

 • مروری برمحیط کاری برنامه و آشنایی با مفاهیم اولیه
 • آشنایی با نحوه تغییر محتوا و ایجاد اسلاید ها و مدیریت برآن
 • ترسیم انواع اشکال گرافیکی در اسلاید و بررسی تنظیمات آنها
 • استفاده و قالب بندی کلمات هنری و ترتیب چیدمان ترسیمات
 • بررسی نحوه تغییر طرح و قالب و افزودن جدول به پروژه
 • آشنایی با نحوه درج نمودار و بررسی تنظیمات آن
 • استفاده از پیوندها و اکشن ها برای پویا سازی پروژه
 • بررسی نحوه درج توضیحات ،معادلات و نمادها در پروژه

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی چاپ سیلک اسکرین و ترافارد

کارگاه آموزشی چاپ سیلک اسکرین و ترافارد در ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸با هدف آشنایی دانشجویان با این نوع چاپ، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به مدت سه ساعت و با تدریس “استاد خانم زینب علیپور ” و با شرکت دانشجویان رشته ی گرافیک برگزارشد. چاپ سیلک یا سیلک اسکرین شیوه ای برای چاپ تصاویر است که به کمک توری های مخصوص این کار انجام می شود. این چاپ یکی از قدیمی ترین شیوه های انتقال طرح می باشد. امروزه در بخش صنعتی، در کارگاه های کوچک و یا برای تولید کارهای کم تیراژ از این چاپ استفاده می شود.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی صفحه آرایی

کارگاه آموزشی «صفحه آرایی» به همت کارگروه کارآفرینی انجمن علمی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در روز دوشنبه ۲۶/۱/۹۸ از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ برگزار گردید. در این کارگاه برخی از اساتید و اعضاء نشریه انجمن علمی حضور داشتند. مسئول کارگروه کارآفرینی و مدرس کارگاه آقای بزرگ زاده دانشجوی رشته مهندسی فناوری اطلاعات، کارگاه را جهت توانمندسازی دانشجویان برای فعالیت در بخش صفحه آرایی نشریه انجمن علمی برگزار نمودند. در پایان کارگاه، اعضای نشریه  از راهنمایی ها و مشاوره اساتید حاضر در جلسه بهره مند شدند.

انجمن علمی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت انجمن علمی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

 

کارگاه علمی-تخصصی برندسازی شخصی با رویکرد نوآوری

علمی کاربردی رشت  علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه عکس به همت دانشجویان رشته عکاسی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در شهرستان آستانه اشرفیه

نمایشگاه عکس توسط دانشجویان رشته عکاسی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به مدت ۴ روز از تاریخ ۲۷ الی ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه برگزار گردید. در این نمایشگاه ، ۴۴ اثر هنری از ۲۲ دانشجوی رشته عکاسی از مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت ارائه شد.
دانشجویان رشته عکاسی با راهنمایی و هماهنگی های خانم کبری علیپور، مدرس گروه فرهنگ و هنر این مرکز و همکاری اداره ارشاد آستانه اشرفیه، موفق به ارائه آثار خود در این نمایشگاه شدند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برپایی نمایشگاه عکاسی دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در سالن ارشاد تالش

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تالش، به منظور گرامیداشت روز دانشجو ، نمایشگاه عکس  مجموعه آثار  دانشجویان رشته عکاسی  را  از روز   ۲۰ آذر ماه ۹۸ به مدت یک هفته  در محل نمایشگاه مجتمع فرهنگی وهنری معراج اداره فرهنگ و ارشاداسلامی تالش برگزار نمود.

 این نمایشگاه راس ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه ۹۸  با حضور بهرام خوشحال، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش، درمانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و افراز، معاون برنامه ریزی فرمانداری  شهرستان تالش و مسئولین و روسای ادارات و نهادها و جمع کثیری از علاقمندان به هنر عکاسی افتتاح گردید.

در این نمایشگاه بیش از ۴۵ قطعه عکس  از آثار دانشجویان رشته عکاسی مرکز آموزش علمی کاربردی  جهاد دانشگاهی رشت برای بازدید عموم به معرض نمایش گذاشته شده است.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برپایی نمایشگاه گروهی عکس عکاسان جوان

به مناسبت  روز دانشجو و هفته پژوهش نمایشگاه گروهی عکس عکاسان جوان به مدت ۳ روز در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برپا شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان « طلوع ماه » در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برپاشد.

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان « طلوع ما » با حضور ۲۲ دانشجوی رشته عکاسی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت، از تاریخ ۷ الی ۱۱ دی ۹۸ در نگارخانه استاد حسین محجوبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برپا شد. در این نمایشگاه  ۴۴ اثر با موضوع آزاد در قالب ۶۰ در ۴۰ به نمایش گذاشته شد.

 رامین اکرامی، زینب انصاف دوست، امین اله پروین، محمد تولمی، ساناز جوادی، سوگند جوادی، زهرا جوری، حمید جهانچی، کامیاب حبیبی، سروش خوشحال، علی رجعتی، معصومه رضایی پور، نگین سبحانی، زهرا سلیمانیان، حسین شمشادی، فائقه طاهری، کیمیا مهرپور، نرگس محتشمی، نگین قربانپور، محمد علیپور، نریمان قربانی، اناهیتا غیب دوست از جمله افرادی هستند که آثارشان در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این نمایشگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان ، انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر لاهیجان و هماهنگی های خانم کبری علی پور مدرس گروه فرهنگ و هنر مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برپا شده است.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برپایی نمایشگاه صنایع دستی 

نمایشگاه صنایع دستی به همت دانشجویان رشته صنایع دستی-فرش دستبافت و گرافیک به مدت سه روز از تاریخ ۲۴/۹/۹۸ الی ۲۷/۹/۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

سمینارها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۹۷ 

غرفه برتر در چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی

چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی سال ۱۳۹۷ از روز یکشنبه ۱۹ اسفند تا روز سه شنبه ۲۱ اسفند  از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ در مرکز آموزش علمی کاربردی شهید باهنر رشت با حضور ۲۶ غرفه دار برگزار گردید.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت نیز با غرفه ای به مساحت ۳۰ متر مربع در این نمایشگاه حضور داشت و محصولات نیروهای کارآفرین و مبتکر خود را در این نمایشگاه عرضه کرد.

در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان که روز سه شنبه با حضور مسئولین واحد استانی و مسئولین مراکز علمی کاربردی استان در سالن اجتماعات مرکز فنی حرفه ای رشت واقع در بلوار شهید انصاری برگزار شد، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت توانست در بخش غرفه  «رتبه برتر» را کسب نماید .

در این مراسم با اهدای لوح از سوی دکتر عباس صادقی  ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی  استان گیلان  از سه رتبه برتر نمایشگاه تقدیر شد .

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارآفرین برتر در چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت «کار آفرین برتر » چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان گیلان شد.

مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان که روز سه شنبه مورخ ۲۱/۱۲/۹۷ با حضور مسئولین واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی و مسئولین مراکز در سالن مرکز آموزش فنی حرفه ای رشت برگزار شد، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت توانست رتبه «کارآفرین برتر» را کسب نماید. در این مراسم  با اهدای لوحی از سوی دکتر صادقی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان  از خانم فاطمه صفری پور از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به عنوان «کارآفرین برتر » تقدیر شد .

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به «PHP»

کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان «PHP» در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد.

در این کارگاه که در تاریخ ۲۶ آذر در سایت اینترنتی مرکز برگزار گردید، به مفاهیم اولیه php و مباحث مربوط به اتصال به بانک اطلاعاتی پرداخته شد.

خانم مهندس خانزاده، مدرس این کارگاه، هدف از برگزاری این کارگاه را آماده سازی دانشجویان برای ورود به پروژه های کاربردی نرم افزاری جهت ورود به بازار کار عنوان کردند و اضافه نمودند دانشجویان در پایان این کارگاه قادر به طراحی و پیاده سازی یک وب سایت پویا خواهند بود.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه  آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان Vb-net   

کارگاه  آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان Vb-net   در مرکز علمی کاربردی جهاد  دانشگاهی رشت روز ۲۵ آذر ماه ۹۷، با سخنرانی دکتر فرزانه  فهمانی و با هدف توانمند سازی دانشجویان جهت ورود به بازار کار برگزار شد. از جمله موارد مطرح شده در این کارگاه آموزش اتصال به بانک اطلاعاتی و عملیات های مربوط به آن و گزارش گیری با cerystal report  بود .

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی آسیب شناسی فضای مجازی

کارگاه آموزشی تخصصی آسیب شناسی فضای مجازی توسط استاد رضا نژاد روز شنبه مورخ ۲۴ آذر در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار گردید. فضای مجازی در عین حال که ابزار مفیدی برای کسب و کار است اما می تواند مخرب نیز باشد. در این کارگاه به بررسی فضای مجازی، فواید و آسیب های آن در اشتغال پرداخته شد.

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی خلق فضا

گارگاه آموزشی تخصصی خلق فضا در ۲ دی ماه ۹۷ با حضور دانشجویان معماری در آتلیه مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد. دکتر زهرا کشاف مدرس این کارگاه، هدف از برگزاری آن را آشنایی دانشجویان با مفهوم فضا و چیدمان فضایی جهت طراحی محیط های مسکونی، اداری و تجاری بیان کردند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی تاریخ عکاسی گیلان

گارگاه آموزشی تخصصی تاریخ عکاسی گیلان در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد .این کارگاه ۲۵ آذر ماه ۹۷ با حضور دانشجویان معماری مرکز برگزار شد. سرکار خانم علیپور مدرس این کارگاه، هدف از برگزاری آن را آشنایی دانشجویان با تاریخ عکاسی گیلان بیان کردند و در انتها عنوان کردند که عکاسی به عنوان یک صنعت و حرفه بوده و می باشد.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

دومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع با «محوریت مهارت، کارآفرینی و اشتغال» 

دومین دوره مسابقات مناظره با محوریت «مهارت، کارآفرینی و اشتغال» ویژه دانشجویان دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان گیلان به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار گردید. مسابقات مناظره دانشجویی مراکز علمی – کاربردی استان با حضور هشت تیم طی روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ آبان به میزبانی مرکز علمی – کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار شد  و مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات مناظره دانشجویان مراکز علمی کاربردی گیلان روز ۳۰ آبان برگزار گردید. گروه توانسا انجمن علمی فناوری اطلاعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در این مسابقات موفق به کسب مقام دوم گردید.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

فایل PDF سال ۹۷

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *