سمینارها، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۹۹

کارگاه آموزشی طراحی سایت رسپانسیو

به مناسبت هفته پژوهش ، کارگاه آموزشی «طراحی سایت رسپانسیو»  دوشنبه ۲۴ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار گردید. مدرس کارگاه  ،دکتر طیبه  ولی الهی درباره  هدف از برگزاری کارگاه  گفت :«سایت واکنش‌گرا (ریسپانسیو) به سایتی گفته می‌شود که متناسب با دستگاه‌هایی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می‌کند واکنش نشان دهد. به بیان ساده‌تر، سایت‌های واکنش‌گرا در دستگاه‌های مختلف مانند: موبایل، تبلت و یا کامپیوتر‌های رومیزی به شیوه‌ای متفاوت به نمایش در‌ می‌آیند. تنوع تبلت‌ها و موبایل‌هایی که روانه بازار می‌شوند سرسام آور است و عملاً بدون داشتن یک سایت واکنش‌گرا نمی‌توانید رضایت همه مخاطبان سایت رو جلب کنید. طراحی سایت های واکنش‌گرا حتی همین امروز هم یک ضرورت محسوب می‌شود و اگر وب سایتی دارای این تکنولوژی نباشد، قطعاً بخش قابل توجهی از کاربران خودش را از دست می‌دهد.»

در این کارگاه مباحثی پیرامون وب سایت واکنش گرا ،نمونه ای از یک وب سایت واکنش گرا، نتایج گوگل و سایت واکنش گرا، تاثیر سایت واکنش‌گرا بر بهینه سازی سایت ،نقش سایت واکنش‌گرا در بازاریابی اینترنتی، انعطاف پذیری فوق العاده سایت واکنش گرا، افزایش سرعت بارگذاری سایت، کدنویسی سایتهای واکنش گرا، مفهوم Viewport یا دید، مفهوم Grid View یا نمایش جدولی، مفهوم Media Queries یا پرس و جوهای وابسته به رسانه، تصاویر در طراحی واکنش گرا، معرفی چارچوب های طراحی واکنش گرامطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی تحلیل رفتار انسان با استفاده از رویکردهای هوشمند

همزمان با هفته پزوهش ،کارگاه آموزشی با موضوع «تحلیل رفتار انسان با استفاده از رویکردهای هوشمند» روز یکشنبه ۲۳ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار گردید.

دکتر فرزانه فهمانی،  مدرس این کارگاه ، هدف از برگزاری آن را آشنایی دانشجویان با کاربرد هوش مصنوعی ، آشنایی با نحوه تشخیص و شناسایی فعالیت های انسانی با کمک هوش مصنوعی ، شناسایی رویکردهای موجود در هوش مصنوعی و بهره گیری از آن در روند تحلیل رفتار انسان  بیان کرد.

در این کارگاه پیرامون تحلیل رفتاری انسان با بهره گیری از رویکردهای هوشمند مطالبی مطرح گردید، در ادامه کارگاه دکتر فهمانی مباحثی درباره مفاهیم هوش محیطی و نحوه بکارگیری آن را بیان نمود و انواع سنسورها و اهداف هر کدام، نحوه قرارگیری را ذکر کرد. در ادامه کارگاه  مواردی در خصوص هوش محیطی برای نگهداری از سالمندان و تکنیک های پردازش داده ای و طبقه بندی در هوش مصنوعی را عنوان نمودند.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی فتوشاپ

همزمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی «فتوشاپ و طراحی پوستر» سه شنبه ۲ دی در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

زکیه خانزاده، مدرس این کارگاه گفت :پوستر تبلیغاتی یکی از رایج‌ترین ابزارهای تبلیغات است که کسب ‌و کارهای کوچک برای معرفی خود از آن بهره می‌برند. با استفاده از پوستر می‌توان پیامی را برای معرفی کسب ‌و کار خود منتقل کرد و همچنین باعث جلب توجه مخاطبان به رویدادهای شرکت می شود.

خانم مهندس خانزاده هدف از برگزاری کارگاه آموزشی فتوشاپ و طراحی پوستر را، ارتقا فعالیت های پژوهشی و کارآفرینی دانشجویان رشته های فناوری اطلاعات و معماری و سایر فراگیران علاقمند در زمینه  طراحی پوستر و ویرایش تصاویر عنوان کرد.

در این کارگاه که دانشجویان رشته های فناوری اطلاعات و معماری مراکز علمی کاربردی استان شرکت داشتند، مباحثی در خصوص طریقه ایجاد فایل، ابزارهای انتخاب، ایجاد لایه، حذف پس زمینه تصویر، ماسک کردن لایه، افکت و … مطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی MYSQL و PHP

همزمان با هفته پژوهش، کارگاه آموزشی با موضوع «MYSQL و PHP  » روز دوشنبه ۲۴ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

زینب خانزاده ،مدرس کارگاه در باره این کارگاه گفت: در طراحی سایت پویا با استفاده از زبان برنامه نویسی قدرتمندی نظیر PHP و تکنولوژی ASP.NET و پایگاه های داده ای نظیر SQL Server و My SQL  سیستمی برقرار می شود که موجب پویایی سایت هم برای مدیر و هم برای کاربران می شود و امکانات متعددی را برای هر دوی آنها فراهم می کند. خانم دکتر خانزاده افزود: «در باطن یک سایت پویا پنل مدیریتی برای مدیران و نویسندگان سایت وجود دارد که به وسیله آن می توانند فعالیتهایی از قبیل اضافه کردن مطلب، ویرایش و حذف آنها انجام دهند. کاربران نیز می توانند از عضویت در سایت و امکاناتی که ویژه اعضای سایت است برخوردار شوند. خانزاده هدف از برگزاری کارگاه را  ارتقاء سطح علمی و مهارت¬‌های تخصصی دانشجویان و آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار در حوزه پیاده سازی وب سایت های پویا عنوان کرد.

در این کارگاه مباحثی در خصوص آشنایی با php، مدیریت پایگاه داده با MySQL و phpMyAdmin، نحوه ارتباط php با MySQL، کدهای اتصال به پایگاه داده و خواندن داده های پایگاه داده، ویرایش و حذف داده ها مطرح شد.

در این کارگاه که به صورت مجازی و در سامانه امجد برگزار شد ، دانشجویانی از مراکز علمی کاربردی مختلف و علاقمندانی به صورت آزاد شرکت داشتند.

علمی کاربردی رشت

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی مبانی سواد رسانه ای در خانواده

به مناسبت هفته پژوهش نخستین کارگاه آموزشی برخط “مبانی سواد رسانه ای در خانواده ” به همت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت بر گزار شد.

در این کارگاه برخط  ۲ ساعته که بیش از  ۳۰ شرکت کننده در سامانه امجد حضور داشتند، در باره ضرورت و اهمیت سواد رسانه ای در جامعه به ویژه نهاد خانواده گفتگو و تبادل نظر شد.

سیده فهیمه هاشمی از مدرسان حوزه علوم ارتباطات و کارشناس ارشد رسانه با اشاره به بمباران اطلاعاتی در عصر کنونی و ظهور رسانه های دیجیتال و فناوری های نوین ارتباطی ، دانش و سواد رسانه ای را از ضروریات مهم برای خانواده ها دانست.

وی گفت :  فهم لایه های پنهانی پیام ، مهارت و توانایی تشخیص اطلاعات درست از غلط ، تجزیه و تحلیل و نگاه نقادانه به محتوا در فضای مجازی به افراد کمک می کند تا در گزینش اطلاعات آگاهانه و هوشمندانه اقدام کنند.

این مدرس دانشگاه ، داشتن رژیم مصرف رسانه  برای استفاده درست از اینترنت و فضای مجازی  را جزو ضروریات دانست و افزود : افراط و بی هدفی در این فضا از موارد آسیب زایی است که متاسفانه در جامعه به وفور دیده می شود.

سیده فهیمه هاشمی با اشاره به دوران کرونا و تغییر سبک زندگی گفت : مردم در یکسال اخیر بیشتر  و البته جدی و با هدف تر به فضای دیجیتال روی آورده اند و به اصطلاح شهروند دیجیتال شده اند و اکثر برنامه های زندگی اشان از جمله آموزش و خرید در این بستر انجام می شود.

وی هوشمندی خانواده ها برای مراقبت خود و فرزندانشان را در این فضا مهم دانست و افزود: خانواده ها باید در حوزه دیجیتال یعنی نحوه استفاده از تکنولوژی و سواد رسانه ای یعنی مهارت تشخیص و تحلیل محتوا ، چند گام از فرزندان خود جلوتر باشند و با ایجاد محیطی دوستانه بر آنان نظارت ، کنترل و مراقبت کنند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به  پدیده ها و چالش هایی مانند” مومو” ، تاکید کرد : فضای مجازی به هیچ عنوان جای اعتماد و دوستی نیست و خانواده ها باید به فرزندانشان ” نِتبُرن” را یاد بدهند ” تا در شبکه های مجازی، نام و نام خانوادگی ، تلفن و شماره تماس، برنامه روزانه زندگی و درسی ، رمز و پسورد عبور و نشانی منزلشان را در اختیار کسی قرار ندهند.

تاریخچه و وضعیت کنونی سواد رسانه ای در دنیا و ایران ، میزان دانش خانواده ها، وضعیت آموزش از طریق نهادهای مختلف و نظارت بر این امور و همچنین دیگر موانع و راهکارها برای ارتقای سواد رسانه ای در جامعه  از مواردی بود که در این کارگاه گفتگو و بحث شد.

شرکت در این کارگاه آموزشی، برای عموم آزاد و رایگان بود.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات   فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی مهارت های مدیریت استرس، خودکارآمدی و مهارت نه گفتن

همزمان با آغاز هفته پژوهش ، کارگاه آموزشی «مهارت های مدیریت استرس، خودکارآمدی و مهارت نه گفتن» روز دوشنبه ۲۵ آذر۹۹ در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار گردید.

دکترشینا  زینعلی  روانشناس ،مشاور  و مدرس این کا رگاه ، هدف از برگزاری این کارگاه را  تقویت اعتماد به نفس  ، رشد و تقویت عواطف انسانی ،  کمک به شناسایی و بیان احساسات ، تامین تندرستی جسمی و سلامت روانی ،  تقویت مهارت‌های ارتباطی ،  تربیت یک شهروند متعادل و مورد پذیرش اجتماع  ، تقویت روحیه همزیستی‌های مسالمت‌آمیزو بالا بردن سازگاری فرد با خودش، دیگران و محیط زندگی اعلام کرد .

‏در این کارگاه  آموزشی مجازی ، حاضران در خصوص مهارت های  خودآگاهی، همدلی، برقراری رابطه مؤثر، مهارت های روابط بین فردی، مقابله با هیجان های منفی،  مدیریت استرس، تصمیم گیری، تفکر خلاق و نقادانه  به بحث و گفتگو پرداختند . 

علمی کاربردی رشت فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

کارگاه آموزشی خبرنگاری بحران

به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت اولین کارگاه ” خبرنگاری بحران”  روز شنبه ۲۹ آذر۹۹ با رعایت پروتک های بهداشتی در محل این دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که با حضور بیش از ۳۰ نفر از دانشجویان  و مدرسین مرکز برگزار شد،مجید محمدپور ، استاد علوم ارتباطات در گیلان و تهران عنوان کرد،بحراان ها تنها مربوط به  سیل ، زلزله و طوفان  نیست و کشور عزیز ما ایران در حوزه حوادث طبیعی از مناطق حادثه خیر و بحران زا است و در مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به علت و علل متعددی دچار بحران هایی هستیم که باید برای مقابله با آنها مدیریت و امکانات این حوزه تقویت شود.

مجید محمدپور با اشاره به اهمیت ، نقش و جایگاه رسانه ها، خبرنگاران و روابط عمومی ها در راستای کاهش تبعات بحران ها، کمک به آسیب دیدگان و دست اندرکاران حل بحران ها اظهار کرد: مدیران حوزه بحران  و۱۶  دستگاهی که برای کمک به بحران های طبیعی دخالت دارند باید با آینده نگری و علاج واقعه قبل از وقوع، برنامه ریزی و هماهنگی به حد ممکن برسد تا از آسیب ها در دوره بحران کاسته شود.

وی بر تاکید بر اینکه آموزش در این عرصه های مهم در کشور و در گیلان مغفول مانده است، در این کارگاه آموزشی بر آموزش مستمر روابط عمومی های سازمان های یاریگر بحران ها و مدیران این حوزه تاکید کرد و خواستار تامین امکانات لازم برای مقابله با بحران های احتمالی پیش رو شد.

این استاد با سابقه دانشگاه ، مشکلات اقتصادی  و تبعات آن مانند فقر، محرومیت، اعتیاد در جامعه، ضعف مدیریت ها در برخی زمینه ها، وجود پاره ای ناهنجارهای اجتماعی که موجب کاهش نسبی  باور عمومی شده است را از پیش در آمدهای بحران های احتمالی دانست و خواستار تدبیر و نظارت در این زمینه ها شد.

استاد محمدپور با اشاره به حوادث طبیعی مانند سیلاب ها ، بارش برف های سنگین در استان گیلان طی سالهای اخیر یاد آور شد: دستگاه های مسئول باید به کمک رسانه ها و به خصوص خبرنگاران بحران در جریان این حوادث اطلاع رسانی دقیق، سریع و صحیح را انجام دهند که بهترین کمک رسانی به مسئولان این امر مهم است.

وی در پایان متذکر شد، الحمدالله در استان گیلان چهره های خوب و شناخته شده ای  در حوزه آموزش های گوناگون وجود دارد که از این پتانسیل به درستی و به هنگام استفاده نمی شود در حالی که از این چهره ها در دیگر استان های بهره گیری خوبی می شود.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات

 

کارگاه آموزشی کارآفرینی با تصویرسازی دیجیتال

سمیرا صفاری ،مدرس این کارگاه درباره هدف این کارگاه گفت : همواره کارآفرینی به عنوان یکی  از آموزه های آکادمیک دغدغه هنرمندان بوده است. در این کارگاه « نرم افزار کورل پینتر» (Corel Painter) آموزش داده می شود  و هنرمندان می توانند این امکان را درجهت خودکفایی به کارگیرند. امروزه این نرم افزار، ابزاری عالی و بسیار مشهور در زمینه نقاشی و تصویرسازی دیجیتال می باشد.

ایشان در ادامه افزود : ساخت نقاشی با استفاده از عکس،ساخت و نقاشی کردن به سبک نقاشی های سنتی، ساخت نقاشی و طراحی به سبک Illustrations،خلق نقاشی های کانسپت و مفهومی،خلق طرح هایی مانند طرح خودرو و و همچنین نقاشی برای افراد تازه کار از قابلیت های اصلی نرم افزار محسوب می شود. کنترل حرفه ای براش ها و قابلیت جستجو در براش های نرم افزار به کاربر در کار سریع نرم افزار کمک می نماید. در واقع کرل پینتر، افراد را به یک هنرمند دیجیتال تبدیل می نماید.

در این کارگاه که به صورت مجازی و در سامانه امجد برگزار شد مباحثی پیرامون نمونه تصویرسازیهای انجام شده، فضای نرم افزار، نحوه ایجاد سند، نحوه وارد کردن عکس در نرم افزار، نحوه ذخیره سازی و آشنایی با ویژگی های فرمت های متفاوت ، معرفی و چگونگی کار کردن با انواع براش، قلمو، بافت کاغذ، نحوه رنگ گذاری واجرای آثارو نقاشی دیجیتال با آموزه های موجود مطرح شد.در پایان جلسه نیزانواع روش ها و مواد مدرن چاپ آثارتصویرسازی دیجیتال معرفی گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی بسته بندی چای مدرن

سمیرا صفاری ، مدرس این کارگاه ، در باره هدف از برگزاری این کارگاه گفت : امروز چای، یکی از مرغوب ترین محصولات ایران می باشد. بسته بندی خلاق، یکی از راهکارهای موجود برای رشد این صنعت است. آگاهی طراحان گرافیک و تولیدکنندگان این محصول از آشنایی با بسته بندی های مدرن، سبب خلق آثاری نو و شکوفایی این صنعت می گردد. توجه به این امر، کمک شایانی به بازاریابی این محصول خواهد داشت.

در این کارگاه مطالبی پیرامون معرفی چای و انواع آن  ،آسیب شناسی گرافیک بسته بندی و ارائه چای ، انواع بسته بندی ، نمونه بسته بندی های مدرن چای  و  روش های پیشنهادی برای رشد گرافیک بسته بندی چای ارائه شد.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی دیجیتال مارکتینگ

سارا ملک محمدی ، مدرس این کارگاه ،گفت: نیاز دنیای امروز به دیجیتال مارکتینگ قابل انکار نیست. تکنولوژی بر جنبه های مختلف زندگی بشر تاثیر گذار بوده و همچنین با توسعه و پیشرفت روز افزون این امر بخشی جداناشدنی از زندگی امروز بشری است. لیکن با وجود این امر و نفوذ تکنولوژی در بخش های مختلف انسانی طبعاً بازاریابی و مارکتینگ در حوزه دیجیتال که بخش مهم را در بردارد، جهت آموزش، یادگیری، کارآفرینی و درنهایت درآمدزایی لازم و تا حدودی حیاتی تلقی می شود. ما در این کارگاه برآنیم تا با ارتقاء دانش در این حیطه سعی بر آگاه سازی و با اطلاعات علمی جهت ترویج و راهکاری برای درآمدزایی بهتر دانشجویان ارائه نماییم و هدف ما کمک به ارتقاء سطح علمی و هوشیار سازی دانشجویان جهت کسب درآمد بهتر و بیشتر با هر حرفه و پیشه است .در این کارگاه که به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد مطالبی پیرامون مارکتینگ ، نیاز مارکت و یا بازار جهانی به این حیطه ،ارتقاء سطح کاری افراد در هر حوزه ای از طریق دیجیتال مارکتینگ مطرح شد و سپس به معرفی بازارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ و نحوه توسعه کاری در دیجیتال مارکتینگ پرداختند.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی چاپ دستی

هنگامه پورمحمد، مدرس کارگاه گفت : مقوله چاپ گاهی دور از بکارگیری دانشجویان جهت اهداف پروژه هایشان می باشد . این آگاهی لازم است که به جنبه های بسیار کاربردی و یادگیری تکنیک های متفاوت و جذاب این مقوله هنری بپردازند تا بتوانند در آثارشان از خلاقیت اجرایی بالاتری برخوردار شوند. هدف از برگزاری این کارگاه این است که باآشنایی بیشتر تکنیک های متفاوت چاپ،  بستر ذهنی دانشجویان شکوفا گردد.

در این کارگاه ، مباحثی پیرامون شیوه های چاپ دستی ، تاریخچه چاپ دستی در ایران و تکنیک های متفاوت چاپ شیشه و چاپ لینو مطرح شد

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی برندسازی با رویکرد نوآوری

سارا ملک محمدی مدرس این کارگاه درباره این کارگاه عنوان کرد: با توجه به رشته های مختلف دانشجویان و نیاز آن ها در حیطه های مختلف کسب و کار و مشاغل آزاد پس از اتمام رشته دانشگاهی، این نیاز جهت ارتقاء اطلاعات دانشجویان و کمک به مشاغل آزاد نوپا در حیطه برندینگ و کسب و کار دیده می شود. ملک محمدی هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقاء سطح علمی و دانش افزایی دانشجویان جهت ایجاد کسب و کار پس از اتمام دوران دانشگاهی بیان کرد.در این کارگاه آموزشی به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد مباحثی پیرامون برند و لزوم استفاده از آن در کسب و کارهای مختلف ، شخصیت بخشی وگسترش برند در عصر امروز مطرح شد

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی مجازی بررسی معماری دوره پهلوی اول

زهرا کشاف،  مدیرگروه این مرکز و مدرس این کارگاه گفت : شناخت و بررسی تاریخ معماری معاصر ایران همواره برای دانشجویان رشته معماری لازم و ضروری بوده است . در واقع این شناخت باعث درک بهتر دانشجویان از فضای معماری گذشته و حال شده و آنها را با دلایل ایجاد تغییرات و بروز ضعف ها و قوت ها در معماری حال حاضر کشور آشنا خواهد ساخت و زمینه  را برای بروز نوآوری و اندیشه های هوشمندانه در طراحی معماری  فراهم می سازد  .  ایشان افزود : با توجه به کم بودن واحد های درسی مرتبط با این مبحث همواره در بین دانشجویان معماری نبود اطلاعات کافی در مورد سیر تحول در معماری کشور  ، کاملا مشهود می باشد لذا با معرفی معماری دوره های متفاوت معاصر کشور در قالب کارگاه ها ، می توان گامی اساسی در جهت حفظ ارزش های  معماری ایرانی توسط دانشجویان که طراحان نسل های آینده هستند ، برداشت.

در این کارگاه که به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد، مباحثی پیرامون ساخت راه آهن و راهسازی سراسری کشور، شهرسازی نوین ، گسترش تهران ، معماری صنعتی (تاسیس سلسله وار کارخانه های بزرگ )

تاثیرات نظامی گرایی بر معماری ، برنامه های توسعه کشور ، مهاجرت های درون شهری، معماری سنتی و سنت گرا ، معماری تلفیقی، نئوکلاسیک ، نئوکلاسیک خردگرا، سبک ملی و معماری مدرن متعالی مطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

کارگاه آموزشی بافت های مختلف با روبان و کاربرد آن در منسوجات

 زینب علی پور ،مدرس این کارگاه ، هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی دانشجویان با بافت های مختلف پارچه در منسوجات و کاربردی کردن مدلهای مختلف بافت،همچنین توانایی دانشجویان رشته های مختلف در ساخت وسایل کاربردی و ارائه آن در بازار کار و استفاده از هنرهای دستی با کمترین مواد اولیه و ایده پردازی از خلاقیت های ذهنی مرتبط با رشته های تحصیلی خود دراین زمینه بیان کرد.در این کارگاه آموزشی که به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد مباحثی پیرامون بافت با روبان ، چرم ،کاموا و کاغذ ، آستر دادن در پایان بافت جهت اتصال به کار اصلی، ایجادلایه اسفنج جهت برجسته شدن لایه مورد نظر،چسب کاری صحیح جهت اتصال برروی طرح ، صحافی کار و کاربردی کردن روی جلد کتاب ، دفتر ،جامدادی وکیف مطرح گردید.

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه طراحی ماکت پیش دبستانی 

اولین نمایشگاه طراحی ماکت پیش از دبستان در استان گیلان با حضور دانشجویان تربیت مربی پیش از دبستان زیر نظر استاد فاطمه تقی زاده  و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ، ۱۰ دی ماه ۹۹ ، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد .

دکتر تقی زاده ، درباره هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت :این نمایشگاه با هدف آموزش استانداردهای مراکز پیش دبستانی ،طراحی فضا با توجه به الگوی رفتاری کودکان ،اصول مکان یابی واستاندارد تجهیزات عناصر فیزیکی برپا شد. .ایشان در ادامه افزود :از طرفی شناخت فضای فیزکی شغل مورد نظر و مسائل جانبی مانند ایمنی ،فضای فیزیکی و تجهیزات کمک می کندتا دانشجوبیشتر با این فضا ارتباط برقرار کندواین فضا  تجربه عملی مناسبی با توجه به شرایط کرونایی است .

علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

سمینارها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۹۸ 

کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان PHP

همزمان با هفته پژوهش و با هدف توسعه کارآفرینی، شناسایی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان PHP در سایت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد.

مدرس کارگاه سرکار خانم دکتر خانزاده، هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقاء سطح علمی و مهارت­‌های تخصصی دانشجویان و آماده سازی دانشجویان برای ورود به پروژه های کاربردی نرم افزاری جهت ورود به بازار کار عنوان کرد. این کارگاه آموزشی که از ساعت ۱۶ روز دوشنبه دوم دیماه شروع و تا  ۱۹ بعدازظهر ادامه داشت، مطالبی در رابطه با؛ طراحی و پیاده سازی یک وب سایت پویا، ایجاد بانک اطلاعاتی، اتصال و عملیات های بانک اطلاعاتی به صورت پروژه محور مطرح گردید.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی مقاله نویسی روز یکشنبه مورخ ۱/۱۰/۹۸ در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

مدرس کارگاه سرکار خانم دکتر فهمانی، درباره برگزاری کارگاه عنوان کرد: یادگیری مقاله نویسی به زبان انگلیسی برای پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان  امری بسیار مهم است. زیرا تقریباً اکثر مجلات معتبر و دارای ضریب تاثیر بالا در سراسر جهان، مقالات را به صورت انگلیسی چاپ می‌کنند. در مقالات علمی و پژوهشی، صرف‌نظر از رشته، هدف این است که دیگران از نتایج پژوهش‌ها مطلع شوند. اما باید طوری نوشت که قابل‌فهم برای خواننده باشد.لازم به ذکر است که نوشتن یک مقاله علمی به زبان انگلیسی، یک چالش برای همه به ویژه برای افرادی است که انگلیسی زبان دوم آن‌هاست. از اینرو با در نظر گرفتن این مسئله مهم، برآن دانستیم دانشجویان را با اصول نوشتار مقالات انگلیسی آشنا نمائیم تا قادر باشند کارهای علمی و تحقیقاتی خود را در قالبی مناسب و به طور اصولی منتشر نمایند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی تعامل بین خانواده و مربیان در تربیت کودکان زیر ۶ سال

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی تعامل بین خانواده و مربیان در تربیت کودکان زیر ۶ سال با سخنرانی جناب آقای دکتر آقایی زاده روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ با سخنرانی با هدف حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

یکی از دغدغه­ های مهم در آموزش و پرورش کودکان، نحوه ارتباط متقابل و مؤثر میان والدین و مربیان است. این ارتباط گاهی اوقات به­ دلیل وجود برخی مسائل، ناقص برقرار شده و حتی گاهاً مخدوش می ­شود که حاصل آن عدم بهره ­مندی کودکان از طعم شیرین میوه هماهنگی بین والدین و مربیان آموزشی است. هر یک از آن­ها باید حائز ویژگی­ هایی باشند تا این ارتباط به خوبی برقرار شود. مربی لازم است دارای سلامت جسمی و روانی، تحصیلکرده، آموزش­ دیده، مهربان، دلسوز، خوش ­چهره، خوش ­اخلاق، باتجربه، صبور، دارای مهارت ارتباطی قوی، دارای مهارت در انجام انواع بازی­ ها و … باشد و والدین کودک باید منطقی، صبور، دارای سعه ­صدر، انعطاف ­پذیر، دارای تعامل خوب با کادر آموزشی، مکمل مربی در امر آموزش و … باشند. هر چه میزان هماهنگی میان این ویژگی­ ها بیشتر باشد کودک از آموزش و پرورش بهتری برخوردار خواهد شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی Bootstrap

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی Bootstrap با هدف توسعه کارآفرینی و شناسائی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ کارگاه آموزشی تخصصی Bootstrap با سخنرانی جناب آقای مهندس کوچکی و با هدف آشنایی دانشجویان با چگونگی طراحی یک وب سایت رسپانسیو در سایت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/vOkkP

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی برجسته ترین سبک خبرنویسی در رسانه های مکتوب و مجازی

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی برجسته ترین سبک خبرنویسی در رسانه های مکتوب و مجازی با هدف توسعه کارآفرینی و شناسائی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸  کارگاه آموزشی شیوه های نوین خبرنویسی در رسانه های با تاکید و اولویت بر سبک خبرنویسی هرم وارونه، مزیت ها و کاستی های آن در سالن اجتماعات مرکز  با سخنرانی جناب آقای محمدپور برگزار گردید و فراگیران با اصول هرم وارونه آشنا شدند و از اهمیت آن آگاه شدند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/fF20f

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

 کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی دکوراتیو

به مناسبت هفته پژوهش، کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی دکوراتیو روز دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸ با هدف توسعه کارآفرینی و شناسائی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

سرکار خانم پورمحمد گسکری مدرس کارگاه دانشجویان را با تکنیک های مختلف نقاشی مدرن که با سرعت و زمان کم ایجاد می شود  آشنا کردند و دانشجویان تجربه های عملی خاصی را کسب نمودند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/LuQy1

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برگزاری کارگاه تخصصی بافت قالی 

همزمان با هفته پژوهش و با هدف توسعه کارآفرینی، شناسایی و حمایت از نیروی خلاق و کارآفرین کارگاه آموزش تخصصی بافت قالی، روز یکشنبه ۲۴ آذر، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد.

زینب علی پور، مدرس کارگاه، درباره برگزاری این کارگاه عنوان کرد: این کارگاه برای کسانی بوده که بافت قالی را از قبل آموزش دیده اند، اما در این کارگاه ، به صورت تخصصی  وعملی، اصول کامل تکنیک های مختلف قالی را آموختند و مواردی همچون چله کشی صحیح قالی های ترکی و فارسی، بافت و بستن کوجی و همچنین گره های مخصوص این نوع قالی و قیچی و دفتین زدن و پایین کشیدن قالی و در نهایت بریدن قالی از دار قالی بافی را یاد گرفتند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی صحافی کتاب جلد پارچه ای

به مناسبت هفته پژوهش کارگاه آموزشی تخصصی صحافی کتاب جلد پارچه ای روز یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

مدرس کارگاه سرکار خانم پورمحمد گسکری هدف از برگزاری کارگاه را آموزش دانش و مهارتهای اصلی  و آشنا شدن دانشجویان با قسمت های مختلف یک کتاب و همچنین اندازه استاندارد قطع کتاب و با جلد کتاب با پارچه و طریقه انجام آن در حین کار عملی عنوان نمودند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/pdban

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی مدرن

به مناسبت هفته پژوهش کارگاه آموزشی تخصصی نقاشی مدرن روز شنبه ۲۳ آذر ۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید.

مدرس کارگاه سرکار خانم پورمحمد گسکری هدف از برگزاری کارگاه را آشنایی دانشجویان با روش های متفاوت در ایجاد طرح مدرن و همچنین پیشینه تاریخی آن و کسب تجربه های عملی جدید عنوان کردند. اطلاع رسانی کارگاه از طریق پوستر و درج خبر در وب سایت ایوند به آدرس زیر صورت گرفت :

https://evnd.co/C4b6e

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

کارگاه کارآفرینی

روز شنبه ۴ خرداد ۹۸ در راستای اهداف اصلی دانشگاه علمی کاربردی که به کارگیری آموخته های تئوری می باشد و در سال رونق تولید به فرمایش مقام معظم رهبری، کارگاه کارآفرینی در سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت با سخنرانی جناب آقای دکتر پورجعفر از مدرسین دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.

در این کارگاه، مباحث مربوط به مبانی نظری کارآفرینی، ویژگی های کارآفرینان و تفکر خلاق مطرح شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی مرکز آموزش علمی کاربردی

کارگاه آموزشی آشنایی با شبکه و ارتباطات سیار

گارگاه آموزشی تخصصی « آشنایی با شبکه و ارتباطات سیار » در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد. این کارگاه روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸ با حضور دانشجویان مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد. آقای مهندس موسوی مدرس کارگاه، مباحث مربوط به معرفی شبکه  ۲G, 3G , 4G ، معماری شبکه و معرفی مشاغل در حوزه ارتباطات سیار را در این کارگاه مطرح نمودند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی PowerPoint

کارگاه آموزشی « PowerPoint » به همت کارگروه کارآفرینی انجمن علمی دانشجویی در روز دوشنبه ۱۶/۲/۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد. مدرس این کارگاه آقای محمد بزرگ زاده، دانشجوی رشته مهندسی فناوری اطلاعات  مرکز بود. مباحث مطرح شده در کارگاه شامل موارد زیر بود:

 • مروری برمحیط کاری برنامه و آشنایی با مفاهیم اولیه
 • آشنایی با نحوه تغییر محتوا و ایجاد اسلاید ها و مدیریت برآن
 • ترسیم انواع اشکال گرافیکی در اسلاید و بررسی تنظیمات آنها
 • استفاده و قالب بندی کلمات هنری و ترتیب چیدمان ترسیمات
 • بررسی نحوه تغییر طرح و قالب و افزودن جدول به پروژه
 • آشنایی با نحوه درج نمودار و بررسی تنظیمات آن
 • استفاده از پیوندها و اکشن ها برای پویا سازی پروژه
 • بررسی نحوه درج توضیحات ،معادلات و نمادها در پروژه

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی چاپ سیلک اسکرین و ترافارد

کارگاه آموزشی چاپ سیلک اسکرین و ترافارد در ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸با هدف آشنایی دانشجویان با این نوع چاپ، در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به مدت سه ساعت و با تدریس “استاد خانم زینب علیپور ” و با شرکت دانشجویان رشته ی گرافیک برگزارشد. چاپ سیلک یا سیلک اسکرین شیوه ای برای چاپ تصاویر است که به کمک توری های مخصوص این کار انجام می شود. این چاپ یکی از قدیمی ترین شیوه های انتقال طرح می باشد. امروزه در بخش صنعتی، در کارگاه های کوچک و یا برای تولید کارهای کم تیراژ از این چاپ استفاده می شود.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی صفحه آرایی

کارگاه آموزشی «صفحه آرایی» به همت کارگروه کارآفرینی انجمن علمی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در روز دوشنبه ۲۶/۱/۹۸ از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ برگزار گردید. در این کارگاه برخی از اساتید و اعضاء نشریه انجمن علمی حضور داشتند. مسئول کارگروه کارآفرینی و مدرس کارگاه آقای بزرگ زاده دانشجوی رشته مهندسی فناوری اطلاعات، کارگاه را جهت توانمندسازی دانشجویان برای فعالیت در بخش صفحه آرایی نشریه انجمن علمی برگزار نمودند. در پایان کارگاه، اعضای نشریه  از راهنمایی ها و مشاوره اساتید حاضر در جلسه بهره مند شدند.

انجمن علمی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت انجمن علمی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

 

کارگاه علمی-تخصصی برندسازی شخصی با رویکرد نوآوری

علمی کاربردی رشت  علمی کاربردی رشت

علمی کاربردی رشت علمی کاربردی رشت

برپایی نمایشگاه عکس به همت دانشجویان رشته عکاسی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در شهرستان آستانه اشرفیه

نمایشگاه عکس توسط دانشجویان رشته عکاسی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به مدت ۴ روز از تاریخ ۲۷ الی ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه برگزار گردید. در این نمایشگاه ، ۴۴ اثر هنری از ۲۲ دانشجوی رشته عکاسی از مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت ارائه شد.
دانشجویان رشته عکاسی با راهنمایی و هماهنگی های خانم کبری علیپور، مدرس گروه فرهنگ و هنر این مرکز و همکاری اداره ارشاد آستانه اشرفیه، موفق به ارائه آثار خود در این نمایشگاه شدند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برپایی نمایشگاه عکاسی دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در سالن ارشاد تالش

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تالش، به منظور گرامیداشت روز دانشجو ، نمایشگاه عکس  مجموعه آثار  دانشجویان رشته عکاسی  را  از روز   ۲۰ آذر ماه ۹۸ به مدت یک هفته  در محل نمایشگاه مجتمع فرهنگی وهنری معراج اداره فرهنگ و ارشاداسلامی تالش برگزار نمود.

 این نمایشگاه راس ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه ۹۸  با حضور بهرام خوشحال، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش، درمانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و افراز، معاون برنامه ریزی فرمانداری  شهرستان تالش و مسئولین و روسای ادارات و نهادها و جمع کثیری از علاقمندان به هنر عکاسی افتتاح گردید.

در این نمایشگاه بیش از ۴۵ قطعه عکس  از آثار دانشجویان رشته عکاسی مرکز آموزش علمی کاربردی  جهاد دانشگاهی رشت برای بازدید عموم به معرض نمایش گذاشته شده است.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برپایی نمایشگاه گروهی عکس عکاسان جوان

به مناسبت  روز دانشجو و هفته پژوهش نمایشگاه گروهی عکس عکاسان جوان به مدت ۳ روز در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برپا شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان « طلوع ماه » در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برپاشد.

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان « طلوع ما » با حضور ۲۲ دانشجوی رشته عکاسی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت، از تاریخ ۷ الی ۱۱ دی ۹۸ در نگارخانه استاد حسین محجوبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برپا شد. در این نمایشگاه  ۴۴ اثر با موضوع آزاد در قالب ۶۰ در ۴۰ به نمایش گذاشته شد.

 رامین اکرامی، زینب انصاف دوست، امین اله پروین، محمد تولمی، ساناز جوادی، سوگند جوادی، زهرا جوری، حمید جهانچی، کامیاب حبیبی، سروش خوشحال، علی رجعتی، معصومه رضایی پور، نگین سبحانی، زهرا سلیمانیان، حسین شمشادی، فائقه طاهری، کیمیا مهرپور، نرگس محتشمی، نگین قربانپور، محمد علیپور، نریمان قربانی، اناهیتا غیب دوست از جمله افرادی هستند که آثارشان در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این نمایشگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان ، انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر لاهیجان و هماهنگی های خانم کبری علی پور مدرس گروه فرهنگ و هنر مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برپا شده است.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

برپایی نمایشگاه صنایع دستی 

نمایشگاه صنایع دستی به همت دانشجویان رشته صنایع دستی-فرش دستبافت و گرافیک به مدت سه روز از تاریخ ۲۴/۹/۹۸ الی ۲۷/۹/۹۸ در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار گردید

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی

سمینارها و کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار شده در سال ۹۷ 

غرفه برتر در چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی

چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی سال ۱۳۹۷ از روز یکشنبه ۱۹ اسفند تا روز سه شنبه ۲۱ اسفند  از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ در مرکز آموزش علمی کاربردی شهید باهنر رشت با حضور ۲۶ غرفه دار برگزار گردید.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت نیز با غرفه ای به مساحت ۳۰ متر مربع در این نمایشگاه حضور داشت و محصولات نیروهای کارآفرین و مبتکر خود را در این نمایشگاه عرضه کرد.

در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان که روز سه شنبه با حضور مسئولین واحد استانی و مسئولین مراکز علمی کاربردی استان در سالن اجتماعات مرکز فنی حرفه ای رشت واقع در بلوار شهید انصاری برگزار شد، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت توانست در بخش غرفه  «رتبه برتر» را کسب نماید .

در این مراسم با اهدای لوح از سوی دکتر عباس صادقی  ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی  استان گیلان  از سه رتبه برتر نمایشگاه تقدیر شد .

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارآفرین برتر در چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت «کار آفرین برتر » چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان گیلان شد.

مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان که روز سه شنبه مورخ ۲۱/۱۲/۹۷ با حضور مسئولین واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی و مسئولین مراکز در سالن مرکز آموزش فنی حرفه ای رشت برگزار شد، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت توانست رتبه «کارآفرین برتر» را کسب نماید. در این مراسم  با اهدای لوحی از سوی دکتر صادقی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان  از خانم فاطمه صفری پور از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت به عنوان «کارآفرین برتر » تقدیر شد .

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به «PHP»

کارگاه آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان «PHP» در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد.

در این کارگاه که در تاریخ ۲۶ آذر در سایت اینترنتی مرکز برگزار گردید، به مفاهیم اولیه php و مباحث مربوط به اتصال به بانک اطلاعاتی پرداخته شد.

خانم مهندس خانزاده، مدرس این کارگاه، هدف از برگزاری این کارگاه را آماده سازی دانشجویان برای ورود به پروژه های کاربردی نرم افزاری جهت ورود به بازار کار عنوان کردند و اضافه نمودند دانشجویان در پایان این کارگاه قادر به طراحی و پیاده سازی یک وب سایت پویا خواهند بود.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه  آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان Vb-net   

کارگاه  آموزشی تخصصی برنامه نویسی به زبان Vb-net   در مرکز علمی کاربردی جهاد  دانشگاهی رشت روز ۲۵ آذر ماه ۹۷، با سخنرانی دکتر فرزانه  فهمانی و با هدف توانمند سازی دانشجویان جهت ورود به بازار کار برگزار شد. از جمله موارد مطرح شده در این کارگاه آموزش اتصال به بانک اطلاعاتی و عملیات های مربوط به آن و گزارش گیری با cerystal report  بود .

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی آسیب شناسی فضای مجازی

کارگاه آموزشی تخصصی آسیب شناسی فضای مجازی توسط استاد رضا نژاد روز شنبه مورخ ۲۴ آذر در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار گردید. فضای مجازی در عین حال که ابزار مفیدی برای کسب و کار است اما می تواند مخرب نیز باشد. در این کارگاه به بررسی فضای مجازی، فواید و آسیب های آن در اشتغال پرداخته شد.

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی خلق فضا

گارگاه آموزشی تخصصی خلق فضا در ۲ دی ماه ۹۷ با حضور دانشجویان معماری در آتلیه مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد. دکتر زهرا کشاف مدرس این کارگاه، هدف از برگزاری آن را آشنایی دانشجویان با مفهوم فضا و چیدمان فضایی جهت طراحی محیط های مسکونی، اداری و تجاری بیان کردند.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی تخصصی تاریخ عکاسی گیلان

گارگاه آموزشی تخصصی تاریخ عکاسی گیلان در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار شد .این کارگاه ۲۵ آذر ماه ۹۷ با حضور دانشجویان معماری مرکز برگزار شد. سرکار خانم علیپور مدرس این کارگاه، هدف از برگزاری آن را آشنایی دانشجویان با تاریخ عکاسی گیلان بیان کردند و در انتها عنوان کردند که عکاسی به عنوان یک صنعت و حرفه بوده و می باشد.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

دومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع با «محوریت مهارت، کارآفرینی و اشتغال» 

دومین دوره مسابقات مناظره با محوریت «مهارت، کارآفرینی و اشتغال» ویژه دانشجویان دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان گیلان به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار گردید. مسابقات مناظره دانشجویی مراکز علمی – کاربردی استان با حضور هشت تیم طی روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ آبان به میزبانی مرکز علمی – کاربردی جهاددانشگاهی رشت برگزار شد  و مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات مناظره دانشجویان مراکز علمی کاربردی گیلان روز ۳۰ آبان برگزار گردید. گروه توانسا انجمن علمی فناوری اطلاعات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در این مسابقات موفق به کسب مقام دوم گردید.

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت

فایل PDF سال ۹۷

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *